רבבות ישתתפו באירועי שמחות בית השואבה

רבבות צפויים להשתתף במעמדי "שמחת בית השואבה" שיערכו בחול המועד, בין האירועים המרכזיים: "שמחת בית השואבה" של מוסדות מישקולץ בפתח תקווה.

ידידיה הכהן , י"ד בתשרי תשס"ט

ארכיון
ארכיון
ש. כהן. ערוץ 7

רבבות צפויים להשתתף במעמדי "שמחת בית השואבה" שיערכו בחול המועד, מעמדים אלו הינם זכר לשמחת בית-השואבה שהייתה מתקיימת בבית-המקדש בלילות חג-הסוכות, בעת שאיבת מימי מעיין השילוח לניסוך המים בחג, על גבי המזבח.

בין האירועים המרכזיים שיתקיימו בארץ היא "שמחת בית השואבה" של מוסדות מישקולץ בפתח תקווה. בראיון לערוץ 7 מספר הרב ברגר, בנו של האדמו"ר ממישקולץ כי ההערכות הן שבאירוע ישתתפו ככל הנראה כ-30,000 איש, "מדובר במעמד גדול, שבמרכזו עומד קידוש שם שמים גדול כאשר שיאו הוא קבלת עול מלכות שמים, בקריאת "שמע ישראל" בידי אלפי אנשים, לאחר דברי החיזוק של האדמו"ר".

הרב ברגר הוסיף כי מדובר במעמד הכולל גם קירוב לבבות, שכן משתתפים בו תושבים רבים הרחוקים מתורה ומצוות. חגיגת שמחת בית השואבה תיערך במוצאי חג ראשון של סוכות ב"כיכר מישקולץ" – צומת הרחובות סלנט- אחד העם שבמרכז העיר פתח תקווה.

הרב ברגר מספר כי בחלק האומנותי יופיעו השנה ענקי הזמר ומהארץ ומהעולם בלווי תזמורת מורחבת, ביניהם להקת הילדים האמריקאית "מיאמי ישראל" עם 20 נערי הפלא בהופעה ייחודית במינה, וכן הזמרים אוהד מושקוביץ, אפרים מנדלסון, תזמורת שלהבת בהרכב מלא ועוד.

בימים אלו הוקם בסמוך למקום האירוע חדר פיקוד, משותף לחצר החסידות, המשטרה, מד"א, כיבוי אש והעירייה , בו ניתן לשלוט על כל מהלך החגיגה, ולאבטח את שלום ההמונים.

יצויין כי בימים האחרונים פורסם ברחוב החרדי "קול קורא", שנחתם על ידי רבנים בציבור החרדי הקורא באופן חד משמעי להפסיק את מנהג "שמחת בית השואבה" הנערך ברחובות, זאת בעקבות "התקלות הרוחניות שגורמים אירועים מעין אלו".

עם זאת מפרסם האתר החרדי "בחדרי חרדים", כי במוצאי שבת הגיע האדמו"ר, בליווי הוועדה המארגנת של האירוע, אל הרב וואזנר הסביר לו את חשיבות האירוע וקיבל ממנו אישור לקיים אותו גם השנה, בגלל קידוש שם שמים שגורם האירוע.