באר שבע: הציונות הדתית השלישית בגודלה

רשימת 'טוב לחינוך' המזוהה עם הציונות הדתית קיבלה 3 מנדטים בבחירות למועצת העיר. שנים של פעילות חינוכית הביאו להישג הנוכחי

, ט"ז בחשון תשס"ט

בבאר שבע התמודדה לראשונה רשימת 'טוב לחינוך' המזוהה עם הציונות הדתית, רשימה שהורכבה מאנשי חינוך ובראשם מנכ"ל מוסדות 'בית מוריה', אבי וורצמן, המכהן גם כמנכ"ל 'מבראשית'. רשימה זו התמודדה מול ש"ס המסורתית והחזקה באוכלוסיית באר שבע, ומול רשימת המפד"ל שיוצגה על ידי אנשים שסירבו לקחת חלק ברשימה המאוחדת.

מערכת הבחירות הייתה תוססת, שכן אנשי 'טוב לחינוך' קיבלו חיזוק מהרב בצרי, רב הקריה החרדית בבאר שבע, שהביע תמיכה במעשי התורה והחסד של אנשי 'טוב לחינוך'. כן קיבלו אנשי 'טוב לחינוך' ברכה מהראשון לציון הרב מרדכי אליהו, המכיר שנים רבות את פועלו של אבי וורצמן, ראש מוסדות בית מוריה. מולם התמודדה ש"ס, המפלגה הדתית הותיקה והחזקה בעיר אשר מספיק להזכיר בה את שמו של המנהיג הרב עובדיה יוסף, ולקבל אלפי קולות המזדהים עמו. רשימת 'טוב לחינוך' נהנתה גם מקהל גדול של אוהדים בעיר הנהנה בשנים האחרונות מהפעילות החינוכית הגדולה של אנשי 'בית מוריה' בבתי הספר ובגנים.  

עם תום ספירת הקולות התברר שרשימתו של ראש העיר החדש רוביק דנילוביץ' זכתה במספר הגבוה ביותר במועצה, 8 מנדטים. אחריו 3 מפלגות זכו ב-3 מנדטים. ראשונה ש"ס, והשניה לה, רשימת 'טוב לחינוך', ולאחר מכן מפלגת העולים מרוסיה, המפד"ל לא עברה את אחוז החסימה. ב'טוב לחינוך' קיוו לקבל את תיק החינוך אחרי הבחירות כדי להשפיע לטובת חינוך ערכי ומשופר בכל בתי הספר בעיר.

עתה ממתינים לראות את צעדיו של ראש העיר החדש, והאם אכן יעשה קואליציה עם רשימת 'טוב' וכן אם תזכה בתיק 'החינוך'.