הרשקוביץ: בקרוב כולם יכירו אותי

מפלגת הבית היהודי הציגה את יושב הראש החדש שלה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שאומר לערוץ 7 כי משוכנע שבתוך זמן קצר כולם יכירו אותו היטב.

בני טוקר , י"ג בכסלו תשס"ט

 

ראיון עם פרופ' דניאל הרשקוביץ

מפלגת הבית היהודי הציגה אתמול את היו"ר החדש שלה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שנושא מעתה על כתפיו את האחריות להצלחת או כשלון המפלגה החדשה. בראיון לערוץ 7 אומר פרופ' הרשקוביץ כי הפוליטיקה אינה דבר זר עבורו, שכן גם בעולם האקדמיה הוא ניהל מערכות מורכבות רצופות מאבקים ותככים, כך שהוא מרגיש שהוא מוכן למערכה הקשה שעומדת לפניו.

יושב הראש הטרי של מפלגת הבית היהודי אומר כי עבודת הכנסת אינה זרה לו והוא יודע היטב מה מצפה לו. באשר לשיתוף הפעולה עם אלה שנמצאים בפוליטיקה שנים רבות לפניו, ושאולי ציפו להיות מנהיגי התנועה במקומו, הוא אומר כי הוא זוכה לשיתוף פעולה מצוין עם כל חברי הכנסת המכהנים ואין לו ספק שזו תהיה מפלגה שתהווה דוגמא ומופת לכל המפלגות האחרות.

באשר לאלמוניותו אומר פרופ' הרשקוביץ כי רבים מכירים אותו כפרופ' או בתפקידיו כרב בחיפה, והנסיון שלו מלמד כי אחרי שאתה הופך ליו"ר תנועה אתה בהכרח יוצא מאלמוניותך והוא משוכנע שבתוך זמן קצר כולם יכירו אותו היטב.

לדבריו מפלגת הבית היהודי היא מפלגה שיוצאת לדרך חדשה שתהפוך את הציונות הדתית לשותפה מובילה בהנהגת המדינה, בדיוק כמו שבוגרי הציונות הדתית משולבים כיום בתפקידים בכירים ברוב התחומים במשק.

על השאלה מדוע הוא לא ביקר בגוש קטיף בזמן המאבק נגד הגירוש הוא עונה כי ההתנגדות שלו לגירוש קיבלה ביטוי רב, על אף שבפועל הוא לא ביקר שם.

הרשקוביץ סירב לומר בראיון אם הוא חושב שהנבחרת של המפלגה החדשה צריכה לכלול גם אנשים יותר מיליטנטים ממנו, כמו כאלה שתמכו בסירוב פקודה בזמן הגירוש, אך לדבריו הוא לא פוסל אף אחד והוא ישמח שכול הגוונים של הציונות ישתלבו בצמרת המפלגה.

כתבות נוספות:
11,000 כניסות לאתר הבית היהודי ביממה
הרב לבנון: טובת הרשימה לנגד עינינו