ליברמן: לא נסכים לשטחים תמורת שלום

יו"ר ישראל ביתנו בכנס בחירות ראשון בקצרין: לא נסכים להמשכיות של אוסלו, לא נסכים להמשכיות של אנאפוליס, לא נסכים לעקרון של "שטחים תמורת שלום".

חזקי ברוך , י"ז בכסלו תשס"ט

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, פתח הערב בקצרין שברמת הגולן את קמפיין הבחירות. לא במקרה בחרנו את הגולן לפתיחת מערכת הבחירות שלנו, ולא במקרה היום. היום בדיוק לפני 27 שנים, ב- 14 בדצמבר 1981, הביא ראש הממשלה דאז, מנחם בגין ז"ל, את חוק רמת הגולן לאישור של כנסת ישראל", אמר.

ליברמן ציטט את דבריו של בגין בזכות רמת הגולן ואמר "שיום לאחר הבחירות נושא רמת הגולן יחזור לכותרות. מיד ירוצו ניירות עמדה מצד לצד שיוכיחו לנו שפני אסד לשלום. לא יעבור הרבה זמן עד שהנהגה שלנו תלחץ, תתבלבל, תתקפל, ובסוף תשבר ותחתום על נייר שלא שווה יותר מהנייר עליו חתם צ'מברליין ב-1938.
אצלנו הכל ברור ויציב! אצלנו לא מטשטשים עמדות. גם כשאנחנו מדברים בעברית קלה עם מבטא רוסי כבד, אנחנו מדברים ברור

כאן בדיוק נעוץ ההבדל בין "ישראל ביתנו" לכל מפלגה אחרת. אצלנו הכל ברור ויציב! אצלנו לא מטשטשים עמדות. גם כשאנחנו מדברים בעברית קלה עם מבטא רוסי כבד, אנחנו מדברים ברור. אותנו כל אחד מבין, לנו כל אחד מאמין - גם אם הוא לא מסכים", אמר.

"אומרים עלי שאין לי סבלנות, שיש לי פתיל קצר, שאנחנו מצטרפים לממשלה ומיד עוזבים אותה. שוכחים רק להוסיף שכשאנחנו מצטרפים לממשלה, זו ממשלה, כפי שאמרתי כבר, של "דין נצרים כדין תל אביב", וכשאנחנו עוזבים אותה, זו ממשלה שמבצעת גירוש המוני של יהודים מגוש קטיף.

אומרים עלינו עוד, שאנחנו מפלגה של איש אחד, של דעה אחת. כי קשה לכמה עיתונאים לומר שאנחנו מפלגה עם עקרונות ועם משנה סדורה. אצלנו אי אפשר לקנות אף אחד תמורת מיצובישי ומשרת סגן שר. אצלנו לא סוחרים באידיאולוגיה ולא מוכרים ערכים. ממתי הפכה נאמנות לדרך למילה גסה, מתי הפך האופורטוניזם ליתרון.  גם אצלנו יש ויכוחים ויש הבדלים ויש ניואנסים, אבל יש גם מכנה  משותף. אצלנו יש דרך ויש דרך ארץ. אצלנו מילה זו מילה", הצהיר ליברמן.

"אני שומע קריאות לממשלת אחדות לאומית. אחלה סיסמא לתקופת בחירות, שווה כמה מנדטים אני בטוח. אך מה הפירוש ממשלת אחדות לאומית?! ואני אנסה לתרגם לכם את זה לשפה פשוטה וברורה. התרגום המדויק הוא, שיש דיל עם אהוד ברק, או נקרא לזה הבנות, שגם לאחר הבחירות האיש הזה ימשיך לכהן כשר הביטחון.
לא נסכים להמשכיות של אוסלו, לא נסכים להמשכיות של אנאפוליס, לא נסכים לעקרון של "שטחים תמורת שלום". הנוסחא המקובלת עלינו היא "שלום תמורת שלום"

לא מקובל עלינו! לא נסכים להמשכיות של אוסלו, לא נסכים להמשכיות של אנאפוליס, לא נסכים לעקרון של "שטחים תמורת שלום". הנוסחא המקובלת עלינו היא "שלום תמורת שלום". ואני מציע להשוות את זה לניסיון המצטבר של השלום בינינו לבין ירדן, שהוא בפורמט של "שלום תמורת שלום" עם אותם הסדרים מול לבנון והרשות הפלשתינית. ברחנו מלבנון עד למילימטר האחרון - וקיבלנו חיזבאללה וקטיושות, גירשנו את היהודים מגוש קטיף - וקיבלנו בתמורה חמאס וקסאמים. ושכל אחד יסיק את המסקנות לבד", אמר ליברמן.

ליברמן הוסיף "דיברתי על ציר הפשע, אך כמו שאמרתי גם ציר הרשע מדאיג אותי לא פחות. וכמו תמיד, סכנה מבית היא תמיד הרסנית יותר. הניסיון של הנהגה הישראלית לעצום עיניים מול ההקצנה במגזר הערבי, היא איוולת וניסיון לטמון ראש בחול למרות המחיר הגבוה שאנו משלמים יום יום.

לצערי, העובדות בשטח הפוכות: אלו שמסיתים נגדנו מרגישים בטוח - ואלה שרוצים להשתלב מרגישים מאוימים. לכולם חייב להיות ברור שעדיף להיות  חבר שלנו, מאשר אויב.

אנו נבטיח גם שלהיות אזרח נאמן ולויאלי למדינה זה דבר משתלם. וכל אזרח שחי כאן חייב לכבד את מגילת העצמאות ואת אופייה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית וציונית. המדינה חייבת להעביר את המסר של כבוד לכל אזרחיה מבלי הבדל בדת, גזע ומין, אך לא לוותר על כבודה הלאומי. בלי שירות לאומי אין ביטוח לאומי! הצעת החוק הראשונה שישראל ביתנו תגיש בכנסת ה- 18 תעשה סדר בשני נושאים אלו: חינוך וביטוח לאומי", דברי ליברמן.