הליכוד: הציבור לא סומך על לבני

בליכוד הגיבו לדבריה של השרה לבני לפיהם הליכוד מורכב מקבוצת אנשים קיצונית. "לבני וקדימה מציעים לציבור שוב את אותם אנשים שנכשלו כישלון חרוץ".

חזקי ברוך , י"ט בכסלו תשס"ט

בליכוד הגיבו לדבריה של השרה ציפי לבני היום לפיהם הליכוד מורכב מקבוצת אנשים קיצונית שלא תיתן להם לפעול "לבני וקדימה מציעים לציבור שוב את אותם אנשים שנכשלו כישלון חרוץ בביטחון, בכלכלה ובשאר התחומים ומבקשים תמיכה".

"הציבור לא סומך על לבני, במיוחד כשברור שהנבחרת המצוינת של הליכוד, בהנהגתו של בנימין נתניהו, עולה על זו של קדימה בכל פרמטר אפשרי. המחויבות של נתניהו היא לביטחונה ולשגשוגה, של מדינת ישראל".

השרה לבני נשאה היום דברים בפני תלמידים בביה"ס אליאנס בחיפה ואמרה כי אינה מכניסה את הנושא של גלעד שליט למערכת הבחירות.

"בנוגע לחייל החטוף גלעד שליט – כל חייל צריך לדעת שצריך לשרת בצבא כי ישראל נלחמת על קיומה, מאבק הקשור לכולנו. ההחלטות על מבצע, מתקבלות ע"י רה"מ, שר הביטחון והצבא. כל חייל שתפגשו והמפקד מעליו עד הרמטכ"ל ורה"מ, כל אחד אחראי לכם ולהחזיר אתכם הביתה בשלום. זו אחריות שלי כשרה ורה"מ".

"שני דברים שסירבתי לעשות עד עכשיו, למרות הבחירות - אני לא מכניסה את עניינו של החייל החטוף גלעד שליט למערכת הבחירות, זה נורא שהעניין יהפוך במדינה לפוליטי – מי דואג ומי פחות. הדבר השני, אני לא מנהלת משא ומתן עם החמאס בתקשורת. החמאס הוא ארגון קיצוני, נוראי המסרב להכיר בקיומינו. לא אנהל איתם משא ומתן פומבי". אמרה לבני.

"הבנתי שלציבור נדמה שזו שאלה של רוצים או לא רוצים, תחושה של חוסר אכפתיות. אני אומרת, אכפת. לכולנו. יש אפשר ואי אפשר וזו התשובה הנכונה, המלאה, האמיתית והערכית. אני רוצה שעם התחושה הזו תלכו לצבא כי אחרת זה עלול לפגוע בביטחון הלאומי והחברתי של ישראל", הוסיפה.

לבני אמרה לתלמידים אל תרימו ידיים מהפוליטיקה, תדרשו תשובות. "אני יודעת שדיי נמאס לכם מהפוליטיקאים ופחות רואים אותנו הפוליטיקאים כמי שחושב עליכם. אני מבקשת מכם, אל תוותרו לנו, לאף פוליטיקאי. כי ברגע שהציבור בישראל יגיד, כולם אותו הדבר, אז כולם יהיו אותו הדבר. אנו מחליטים מה יהיה איתכם, אז מי שלא בא לבחור למרות שהוא יכול נותן לאנשים שהוא לא מאמין בהם לקבוע לו מה יהיה. אל תרימו ידיים מהפוליטיקה, תדרשו תשובות, אל תוותרו למי שאתם חושבים שהוא  לא אמין, מושחת, שאתם לא מאמינים בו, למי שנוהג בפוליטיקה של קומבינות".

בדבריה, הביעה שרת החוץ דאגה לאור תוצאות בחינות המיצ"ב ישראל "זו מדינה שיש לה הרבה במה להתגאות, ישראל שותפה בהרבה פרויקטים בעולם. מצד שני יש את מה שקרה לנו במקביל בכל המבחנים, אנו הולכים ומאבדים את זה. זה לא התלמידים, קורה משהו בשיטה, בתהליכים ובמערכת שלא מאפשרים לתלמידים למצות את היכולות שלהם".