מלכיאור: ערבים בכנסת - למען הדמוקטיה

ח"כ הרב מלכיאור היום בכנס יפו: הכוחות המנסים לדחוק את הערבים מחוץ לכנסת יהפכו את ישראל ללא יהודית ולא דמוקרטית.

חזקי ברוך , כ"א בכסלו תשס"ט

ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (מימד) יוצא היום בביקורת חריפה כנגד סדרת חוקים אנטי דמוקרטיים, כלשונו, אשר עלו בכנסת האחרונה ומתריע מפני היעלמותה של הדמוקרטיה הישראלית.

במושב הפתיחה של כנס יפו של "הפורום להסכמה אזרחית" אמר ח"כ הרב מיכאל מלכיאור כי: "יש היום כוחות בכנסת אשר יש להם מגמה ברורה- להוציא את ערביי ישראל מחוץ לכנסת, באמצעות חקיקה אנטי דמוקרטית. החוקים הללו, אשר יבשילו בכנסת הבאה במידה והימין ינצח בבחירות, יהפכו את מדינת ישראל ללא יהודית ולא דמוקרטית. החוים לא יורו כי ערבי לא יוכל להבחר אך יציבו תנאים בלתי אפשריים לערבים בהם הצהרת אמונים ליהדות ובסוף גם מי שלא יגיד פעמיים ביום שמע ישראל לא יוכל להבחר".

עוד הוסיף הרב מלכיאור כי המשבר במערכת החינוך מאיים אף הוא על הציבור הערבי בישראל "כאשר ילד ערבי מקבל שישית ממה שמקבל ילד יהודי זה אומר כי השיטה מעוותת וא דמוקרטית. יחד עם המשבר בחינוך ובפילנתרופיה אנחנו רואים מצב בו החינוך הערבי עלול להמשיך ולהדרדר. מדינה יהודית היא מדינה שיוויונית ואסור לנו להמשיך את הקיפוח".

ח"כ הרב מלכיאור  נשא דברים במסגרת כנס יפו הרביעי המאורגן ע"י "הפורום להסכמה אזרחית". הכנס הוא ניסיון יחודי לרתום את גופי השלטון, המחקר והאקדמיה לפעולה משותפת, בתחום יחסי יהודים וערבים בישראל. בכנס ישתתפו היום גם שרת החינוך ושר הרווחה.