הרשקוביץ: ארץ ישראל -בלי פשרה וויתורים

בסיום עצרת לזכרם של איטה ואפרים צור הי"ד, אמר דניאל הרשקוביץ: ארץ ישראל תהיה תמיד לעם ישראל בלי פשרה וויתורים.

חזקי ברוך וידידיה הכהן , כ"ב בכסלו תשס"ט

בישוב בית אל שבבנימין התקיימה היום 'צעדת הלפיד' לזכרם של איטה ואפרים צור הי"ד שנרצחו בחג החנוכה בדרכם להדלקת הנרות בביתם. ניתן כאן להצטרף לשידור ממקום האירוע.

הרשקוביץ: ארץ ישראל -בלי פשרה וויתורים

היום נערכה על גבי הכביש המוביל בין בית-אל ליישובי דולב, מרוץ לפיד בו השתתפו מוסדות חינוך רבים מאזור בנימין, לזכרם של איטה ואפרים צור הי"ד, שנרצחו במקום לפני 12שנים.

בעצרת שהתקיימה במקום השתתפו אישי ציבור רבים. את דברי הברכה פתח הרב זלמן מלמד, רב היישוב בית-אל וראש הישיבה, בהשוואתו בין האתגרים שניצבו מול המכבים במלחמתם עם היונים הרבים, בקרבות שנערכו באזור בנימין, לבין אתגרי ימינו מול האויב הערבי.

יו"ר "הבית היהודי", הרב פרופ' דני הרשקוביץ שנכח במקום אמר כי איטה ואפרים צור נרצחו רק בשל שני דברים, בגלל שהיו יהודים וחיים בארץ-ישראל: "המטרה של אויבינו היא שלא יהיו יהודים בארץ ישראל, והנחמה שלנו היא הידיעה שהגזירה לא תצליח, עם ישראל יישב ויישב בכל חלקי ארץ-ישראל".

"יעקב ישב בארץ ישראל כי זו ארץ מגורי אביו, כי זו הארץ היחידה שהובטחה לעם-ישראל ולאבות האומה", אמר והוסיף: "ארץ ישראל תהיה תמיד של עם ישראל בלי פשרה ובלי ויתורים". "אנו תפילה שנצליח כולנו לאחד כוחות באותה אמונה שהושרשה בכל אחד מאיתנו".

יו"ר המועצה המקומית בית-אל, משה רוזנבוים, תקף בחריפות את ההחלטה על סגירת הכביש בין בית-אל לדולב המכונה 'ציר וולרשטיין' לפני כשמונה שנים, ודרש את פתיחתו המחודשת. "האם אנחנו בגלות?", שאל.

"אם כאן המחבלים עושים כרצונם, איך נמנע את הפיגועים בתל-אביב?". כתבנו מציין כי 'ציר וולרשטיין' מחבר בין מערב ומזרח בינימין מדולב ועד בית אל. הציר נקרא על שם ראש המועצה הקודם פנחס וולרשטיין שלחם ואף שבת רעב על מנת לפתוח אותו. עם פרוץ האינתפאדה בשנת 2000 נסגר הציר לתנועה ובאופן נדיר נפתח לצורך הצעדה.

ח"כ אורי אריאל, אמר בעצרת כי הוא מקווה ובשנה הבאה נזכה לחנוך את שכונת הקבע על גבי "פסגת יעקב", ובכך תהיה שכונת קבע נוספת בבית-אל.

בעצרת השתתפו גם מח"ט בנימין, אביב רשף, נציגי משפחת צור, ראש מועצת בנימין אבי רואה, ואישים נוספים. בצעדה השתתפו מוסדות חינוך רבים מבנימין כמכינה הקדם-צבאית בעלי ובבית-אל, חטיבת הביניים בני-צבי בבית-אל, חטיבת הביניים בעפרה, בית הספר היסודי בבית-אל ומוסדות חינוך נוספים.