תפירות אחרונות למיזוג הליכוד ואח"י

יועצים משפטיים מטעם אח"י והליכוד תופרים את הסכם המיזוג בין המפלגות, בטרם יוצג לאישור מזכירות אח"י מחר. היעד: ריצה משותפת ועצמאות לאח"י.

שמעון כהן , כ"ז בכסלו תשס"ט

ח"כ אפי איתם
ח"כ אפי איתם

במפלגתו של חבר הכנסת אפי איתם, אח"י, מגיבים למתקפות ולשמועות סביב המהלכים אותם רוקמים יו"ר הליכוד בנימין נתניהו וחבר הכנסת איתם.

לדבריהם מתקיים מו"מ מואץ בין שתי המפלגות לריצה משותפת במתכונת הזכורה ליכוד-גשר-צומת. "כל מפלגה תשמור על עצמאותה אבל הריצה תהיה משותפת", אומרים באח"י.

אתמול נועדו נתניהו ואיתם לקראת האיחוד הצפוי, ובמהלך היום מקיימים יועצים משפטיים של שתי המפלגות מגעים מואצים להתוויית המיזוג המתוכנן. הכוונה היא להגיע להסכמה עוד היום וכבר מחר להציג את ההסכמות המלאות בפני מזכירות אח"י להצבעה ואישור.

"כל הבנה עם הליכוד על ריצה משותפת תובא לאישור מזכירות אח"י", אומרים לנו במפלגה.

נזכיר כי יום ראשון הקרוב יהיה היום האחרון בו ניתן להגיש את רשימות המועמדים מטעם המפלגות השונות לכנסת, עובדה הדוחקת את אח"י והליכוד לסד זמנים צפוף למדי, ואכן כאמור, בכוונתם להביא את האיחוד, באם המגעים היום יעלו יפה, לאישור כבר מחר, יום חמישי.

יצוין כי באח"י דוחים מכל וכל את הדיווחים על תפקיד בכיר שהוצע לאיתם על ידי נתניהו תמורת האיחוד. "הדברים אינם נכונים לחלוטין", אומרים שם.

באשר לעימות המתוקשר והמצולם של איתם ואורלב אתמול בדיון בכנסת סביב פילוג סיעת הגמלאים, אומרים מקורבי איתם כי אין כל חדש בעמדות שמציג איתם באשר לאורלב. לדבריהם עוד בימי החיוכים שצולמו היטב סביב איחוד 'הבית היהודי' הביע איתם את דעתו הרואה באיחוד זה איחוד מזויף וחסר בסיס משותף.

עם זאת יצוין כי טרם התקבלה התייחסות אח"י ואיתם עצמו לטענה נגד המהלך ולפיה יש פגם מוסרי חמור בהעברת מימון המפלגות שנועד לאיחוד הלאומי לליכוד.