ישי: להקים מחדש את חומש ושא-נור

שנתיים בדיוק לאחר העליה ההמונית הראשונה של "חומש תחילה" לחומש, קורא שר התמ"ת, אלי ישי, לממשלת ישראל לחזור ולהקים את הישובים חומש ושא-נור.

יערה מייטליס , כ"ח בכסלו תשס"ט

השר אלי ישי
השר אלי ישי
פלאש 90

שנתיים בדיוק לאחר העליה ההמונית הראשונה של "חומש תחילה" לחומש, סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, קורא היום (ה') בהודעה דרמטית לממשלת ישראל לחזור ולהקים את הישובים חומש ושא-נור, ולהחזיר אליהם את התושבים היהודים.

לקראת עליית האלפים לישוב חומש שתתקיים ביום ראשון הקרוב, אומר השר אלי ישי כי יש לתקן את הטעות ואת העוול שגרמה "תכנית ההתנתקות".

במכתב ברכה לבאים לאירוע בחומש ששלח היום השר ישי לראש מועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה, הוא כותב: "השטח נמצא בשליטה מדינית וביטחונית מלאה של מדינת ישראל והשינוי היחיד הוא חסרונם של התושבים שגורשו והבתים שחרבו". עוד כותב ישי כי חובה לתקן עוולה זו ע"י היענות למאווים של המשפחות שנעקרו מהישובים והקמת חומש ושא-נור מחדש, "כשלב ראשון בדרך לחידוש ההתישבות".

כמו כן הוסיף באשר להשקפת עולמו לצעדים המעשיים לאחר הבחירות כי: "יש לפעול, במלוא המרץ, במסגרת הכנסת והממשלה להקמתם מחדש של הישובים שנעקרו בצפון השומרון".

ישי גם מחזק את ידי 40 הח"כים שחתמו על הצעת החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון.

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת חותם את מכתבו ב'תפילה': "יהי רצון שבע"ה נזכה כולנו לחגוג יחדיו את חג החנוכה הבא בחומש ושא-נור הבנויות".

לעיון במסמך לחץ כאן

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ברך את השר אלי ישי על מכתבו ואמר כי "אני תקוה שאכן תנועת ש"ס יחד עם הסיעות הנוספות במחנה הלאומי יתרגמו את תוצאות הבחירות והאמירה הברורה של הציבור כנגד אילוזיות השווא של השלום המזוייף, בראש ובראשונה לתיקון מה שאפשר מנזקי הגירוש, ובראש ובראשונה הקמת חומש מחדש".

גם יוסי דגן מארגון "חומש תחילה" הגיב בשמחה על מכתבו של השר ישי, ואמר כי "אין זמן מתאים יותר מחג החנוכה, שנתיים בדיוק לאחר העליה הראשונה ותחילת המאבק על החזרה לחומש, לעלות שלב ולהתקדם להקמת חומש מחדש".

"מכתבו של סגן ראש ממשלת ישראל הוא עליית שלב משמעותית והתקדמות דרמטית בדרך חזרה הביתה לחומש. אנו כבר בחצי הדרך חזרה. הציבור בישראל, ולאט לאט גם ראשי המדינה, מבינים כי הדרך הנכונה ביותר בהתחלת התיקון והעוול שבגירוש היא לבנות את חומש מחדש", הוסיף דגן ואמר כי "היום יותר מתמיד החזרה לחומש היא צעד מוחשי וריאלי ומתקדמת בפועל יותר ויותר. אני משוכנע שאכן כדברי סגן ראש הממשלה, בשנה הבאה נזכה לשבת ולהדליק את נרות החנוכה בחומש ושא-נור הבנויות".

בני קצובר, יו"ר וועד מתיישבי השומרון, הזמין את יתר שרי הממשלה להצטרף ולעלות לחומש ביום ראשון. "הודעתו של סגן ראש הממשלה אלי ישי ראויה ומשמחת. אנחנו מקווים שבעקבותיו יילכו כל שרי הממשלה אשר מוזמנים ליטול חלק בעליה לחומש בשבוע הבא".

יום ראשון: עצרת בחומש
ביום ראשון הקרוב צפויים להגיע אלפי יהודים לסיורים באזור השומרון. בשעות הצהריים תתקיים עצרת ענק במרכז הישוב החרב חומש. בעצרת יופיעו רבנים, אנשי ציבור וגם חברי כנסת אשר יתחייבו לסייע להקים מחדש את הישוב חומש במהלך הקדנציה הבאה.

במהלך היום יתקיימו סיורים מודרכים בשומרון העתיקה ובתחנת הרכבת בסבסטיה ויערכו פעילויות וסדנות לילדים. כאמור, בשעות הצהריים יגיעו האלפים לעצרת המרכזית שתתקיים בחומש, שם יתקיים מופע אור קולי ובו גם תוצג תכנית לבנייתו מחדש של הישוב חומש כעיר שתאכלס אלפי תושבים. יתקיימו הופעות של אריאל זילבר ולהקתו ושל חיים דוד סרצ'יק ותזמורתו.

הטיולים המודרכים והעצרת המרכזית בחומש מתקיימים באישור מערכת הבטחון והם יאובטחו ע"י כוחות הבטחון.