וייס על רונן ז"ל: דיברנו תמיד על א"י

דניאלה וייס סופדת לאיש פורום נהלל, צפריר רונן ז"ל: "הוא היה איש שהתבשם כל הזמן מרוחה של ארץ ישראל, והוא תמיד ראה את הפריחה ואת הצד החיובי".

בני טוקר , ב' בטבת תשס"ט

צפריר רונן ז"ל
צפריר רונן ז"ל

ראיון עם דניאלה וייס

איש פורום נהלל, צפריר רונן, הובא אתמול בצהרים למנוחות. פורום נהלל הורכב מחברי קיבוצים ומושבים מרחבי הארץ, לוחמים מיחידות קרביות, שראו ביישוב כל ארץ ישראל ערך עליון ושדגלו כל העת ביישוב ארץ ישראל כערך מרכזי של הציונות שלולא הוא לא הייתה קמה מדינת ישראל.

דניאלה וייס, מפעילות נאמני ארץ ישראל ולשעבר ראש מועצת קדומים, ספדה ביומן ערוץ 7 לצפריר רונן. היא מספרת שהיא פגשה אותו בפעם האחרונה ביום רביעי האחרון בגבעת טרשים ברמת מגרון, לשם הוא הגיע ביחד עם עשרות נערים ונערות כדי להביע את הזדהותו עם המאבק. לדבריה הוא היה איש שכמותו קשה למצוא: תמיד חבוש בסנדלי שורש ללא גרביים ואפילו הקור ששרר ברמת מגרון ביום רביעי האחרון לא הרתיע אותו.

וייס אומרת כי צפריר היה איש שתמיד היה שמח להענות לכל מאבק למען ארץ ישראל והוא העריץ את המתנחלים. לשיטתו הם היו דור ההמשך של החלוצים, "קשה לי לדבר עליו בלשון עבר" אומרת וייס בראיון.

לדבריה, למרות היותו קיבוצניק הוא החזיק בדעות של איש אמת, כי זרם בו דם ארץ ישראלי אמיתי והוא היה פשוט איש תמים וטהור שאפילו מתנגדיו בקיבוץ לא יכלו שלא לאהוב אותו.

וייס מספרת כי צפריר היה מביא לכל מפגש שמחה, והתוכן שהוא הוסיף לחברים היה גדול, "דיברנו תמיד רק על ארץ ישראל והוא תרם לזה הרבה מהידע העצום שהיה לו בהסטוריה של ארץ ישראל".

דניאלה וייס משוכנעת כי צפריר רונן מת משמחה ולא משברון לב על מה שנעשה בארץ ישראל, "הוא היה איש שהתבשם כל הזמן מרוחה של ארץ ישראל, והוא תמיד ראה את הפריחה ואת הצד החיובי, ואפילו כשהטיחו ביקורת על נוער הגבעות במאבק בחברון הוא הסתכל עליהם בהערצה ובשמחה".