יעלון: לחזור ולדבר על זכותנו על א"י

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (מיל.) משה (בוגי) יעלון סייר היום בישובי המועצה האזורית שומרון. "הדבר החשוב - חיזוק אמונתנו בדרך ובצדקתה", אמר.

עוזי ברוך , ג' בטבת תשס"ט

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (מיל.) משה (בוגי) יעלון סייר היום בישובי המועצה האזורית שומרון. הסיור התקיים משעות הבוקר עד לשעות אחה"צ ולאורח וציוותו התלוו ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ויו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר.

במסגרת הסיור ביקר יעלון בברוכין וברחלים, שם נחשף ל"גזרות הבניה" של ממשלת אולמרט. ברחלים טעמו מיינות השומרון של "יקב טורא" ברחלים.

כמו כן ביקרו משתתפי הסיור בחוות "גבעות עולם" באיתמר – שם התכבדו בארוחת צהרים אורגנית מלאה מתוצרת המקום, בחוות גלעד ובשבי שומרון, שם נפגשו עם לימור סון – הרמלך, אלמנתו של שולי הרמלך הי"ד מחומש, לשיחה על גרעין החזרה לחומש ולתצפית על הישוב.

בנוסף ביקרו המסיירים באיזור התעשיה ברקן שבשומרון.

בסיום הביקור התקיימה ישיבת עבודה משותפת לאורח וציוותו יחד עם המארח, ראש המועצההאזרית שומרון גרשון מסירה, צוות המועצה.

יעלון אמר בסיור כי הדבר החשוב ביותר מול אתגרי התקופה, הוא חיזוק אמונתנו בדרך ובצדקתה, לחזור ולדבר על זכותנו על ארץ ישראל ולא להסתפק בביטחון באזור המרכז. כמו כן אמר כי שמח לפגוש אנשים אידאליסטים הבונים ומתפתחים בכוח האמונה והרוח הציונית.     

הסיור התקיים במסגת פרוייקט הבאת מועמדים ריאליים לכנסת ממפלגות המחנה הלאומי לסיורים בשומרון עוד לפני הבחירות, פרוייקט המאורגן ע"י מועצה אזורית שומרון וועד מתיישבי השומרון.

במסגרת הבחירות עתידים לסייר בשומרון בסיורים אישיים מעל 20 מועמדים ריאליים לכנסת, רבים מביניהם מיועדים אף לכהן כשרים.

הסיור התקיים על רקע דחיית העליה ההמונית לחומש עקב הלחימה בדרום.

לקראת העליה, שהיתה אמורה להיות שנתיים בדיוק לאחר העליה ההמונית הראשונה של "חומש תחילה" לחומש, סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, קרא בהודעה דרמטית לממשלת ישראל לחזור ולהקים את הישובים חומש ושא-נור, ולהחזיר אליהם את התושבים היהודים. לקראת העלייה אמר השר אלי ישי כי יש לתקן את הטעות ואת העוול שגרמה "תכנית ההתנתקות".

במכתב ברכה לבאים לאירוע בחומש ששלח השר ישי לראש מועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה, הוא כתב: "השטח נמצא בשליטה מדינית וביטחונית מלאה של מדינת ישראל והשינוי היחיד הוא חסרונם של התושבים שגורשו והבתים שחרבו". עוד כתב ישי כי חובה לתקן עוולה זו ע"י היענות למאווים של המשפחות שנעקרו מהישובים והקמת חומש ושא-נור מחדש, "כשלב ראשון בדרך לחידוש ההתישבות".

כמו כן הוסיף באשר להשקפת עולמו לצעדים המעשיים לאחר הבחירות כי: "יש לפעול, במלוא המרץ, במסגרת הכנסת והממשלה להקמתם מחדש של הישובים שנעקרו בצפון השומרון". ישי חיזק במכתבו את ידי 40 הח"כים שחתמו על הצעת החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון.

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת חתם את מכתבו ב'תפילה': "יהי רצון שבע"ה נזכה כולנו לחגוג יחדיו את חג החנוכה הבא בחומש ושא-נור הבנויות".