ריין: המשך בניין עם ישראל נותן לי כוח

אמו של בניה ריין הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה, לא הססה לרגע כשנדרשה לחתום ל-2 בניה שביקשו להתגייס ליחידות קרביות. כיום אחד מבניה לוחם בעזה.

תגיות: בניה ריין
בני טוקר , י"א בטבת תשס"ט

חגית ריין, אמו של רס"ן בניה ריין הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה, לא הססה אפילו לרגע כשנדרשה לחתום לשני בניה שביקשו גם הם להתגייס ליחידות קרביות בצה"ל, ואחד מבניה לוחם כיום בעזה. בימים אלה מבקרת חגית פצועים בבתי החולים ומעודדת את רוחם.

בראיון לערוץ 7 אומרת חגית כי הם שואבים כוחות מהקב"ה "בזכות החינוך שקיבלנו בבית ההורים". היא מספרת על הורים ניצולי שואה, מהחלוצים שבנו את שדה יעקב, שלמרות המצב הכלכלי הקשה ששרר אז לא הססו להביא לעולם תשעה ילדים, "כי הם האמינו בכל ליבם שהכל מהקב"ה, כולל הפרנסה".

חגית מספרת שבנה שנפל במלחמת לבנון כתב ביומן בזמן ביקור במחנות ההשמדה בפולין, שהמוות הביא בסופו של דבר חיים, וזה מה שהיא גם חשה היום- שהמשך בניין עם ישראל נותן לה את הכוח.

מבנה השני אלישמע, שמשרת כיום בעזה, היא לא שמעה כבר במשך חמישה ימים. כידוע נלקחו כל המכשירים הסלולארים מהחיילים והיא מברכת על כך, למרות המתח הרב שעובר עליה בימים אלה. "בשבת שעברה כשאלישמע הודיע לי שהוא נכנס לעזה, הרגשתי שבנייה מחייך אלינו בשמים ושמח יחד איתנו", היא אומרת.

אתמול בביקור בבית החולים סורוקה היא פגשה חייל פצוע ששירת בצוות של בנה והוא מסר לה שנכון ליום ראשון אלישמע היה בסדר גמור. חגית מברכת את צה"ל, למרות שיש לה בטן מלאה על הפוליטיקאים שמנהלים את המדינה, אבל לדבריה זו לא העת הנכונה לדברי ביקורת.

"אני מקווה שהחיילים יחזרו בשלום ולא שיחזירו אותם", היא אומרת כשהיא רומזת לדיונים שמתקיימים על הפסקת אש. חגית מרבה להרצות מאז האסון בבתי ספר ובמחנות צבא וכשהיא נשאלת מה עושים אם ההורים לא נותנים חינוך ערכי כמו שהיא קיבלה בבית הוריה, היא עונה שאף פעם לא מאוחר וגם אם אתה חילוני ואין לך תורה, אפשר לקרוא ספרים על החלוצים של פעם ולהבין ערכים מה הם.