"האיחוד הלאומי" הציג את סיסמת הבחירות

רשימת 'האיחוד הלאומי' השיקה היום (ה) את סיסמת הבחירות לכנסת ה-18 תחת הכותרת, "בלי לפחד כלל". הרשימה מעודדת מהסקרים האחרונים.

חזקי ברוך , י"ב בטבת תשס"ט

רשימת 'האיחוד הלאומי' השיקה היום (ה) את סיסמת הבחירות לכנסת ה-18 תחת הכותרת, "בלי לפחד כלל". ממטה ההסברה של הרשימה נמסר לערוץ 7 כי הרעיון שעומד מאחורי הסיסמה הוא  הצורך לחזק את עם ישראל במלחמה, כלשונם, "יש לחזק את עם ישראל מול האתגרים הפנימיים והחיצוניים, ערביי ישראל, חמאס, חיזבאללה, איראן".

ברשימה הוסיפו "עומד הצורך לחזק את הציבור בישראל גם מול "הידידים" שלו במערב המטיפים שאסור ליהודים לשבת בכל מקום בארץ ישראל. היבט נוסף של הקמפיין בא לומר לציבור ש'האיחוד הלאומי' היא רשימה שאיחדה ארבע מפלגות מהמחנה הלאומי והיא תהיה רשימה גדולה שתשתתף בממשלה הבאה כשהיא מייצגת בה את ארץ ישראל".

ברשימה מעודדים מול הסקרים האחרונים לפיה זוכה המפלגה ללפחות שלושה מנדטים, זאת לאחר שבפעם הראשונה מכוני הסקרים שאלו את המשתתפים גם על הרשימה החדשה. ע"פ סקר המתפרסם היום בעיתון 'ישראל היום' ליכוד זוכה ל- 33, קדימה 27, עבודה-15, ש"ס זוכה לעשרה מנדטים, ישראל ביתנו עם 10 מנדטים, מרצ עם 7, יהדות התורה עם 5, חד"ש 4, בלד-4, האיחוד הלאומי 3.  

סקר חדשות 10 ומכון דיאלוג בפיקוח פרופסור קמיל פוקס, 33 ימים לבחירות ועל רקע הלחימה בעזה שאל את המשתתפים למי הם היו מצביעים אם הבחירות היו נערכות היום.
 
על פי הסקר, הליכוד מקבל 31 מנדטים, קדימה 27, והעבודה 16. ש"ס מקבלת 11 מנדטים, ישראל ביתנו 10, התנועה החדשה מרצ 7, ויהדות התורה 5 מנדטים. האיחוד הלאומי מקבל 3 מנדטים, רע"ם-תע"ל 3, גם חד"ש 3 .
 
ע"פ סקרים אחרים זוכה 'הבית היהודי' לשלושה עד ארבעה מנדטים.

במוצ"ש הקרובה, (10/1/09) יתקיים בירושלים כנס פורום נשים למען האיחוד הלאומי בהשתתפות ח"כ אריה אלדד.

נשות הפורום למען האיחוד הלאומי פנו בקריאה לנשות ישראל, "אנו, נציגות פורום הנשים של האיחוד הלאומי מבהירות בזאת שאנו תומכות באיחוד הלאומי, לכתחילה, כי זאת המפלגה היחידה שמרימה את דגל ארץ ישראל בגאון, בלי התנצלויות ובלי להסתתר מאחורי ניסוחים מעורפלים על מנת לנסות ולמצוא חן בעיני המרכז והשמאל", הן אמרו.

"רק האיחוד הלאומי נותן מענה לאיום של אויבים מבית ומחוץ המתכננים את חורבן ההתיישבות ביו"ש והקמת מדינה פלשתינית שתאיים על עצם קיומה של מדינת ישראל".

ביום ראשון הקרוב  (11.1.08)  בשעה 16:00 יחלקו ח"כ אריה אלדד ויעקב כץ יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, דגלי ישראל בכניסה לאוניברסיטה העברית תחת הסיסמה "להניף את הדגל בלי לפחד כלל".

האיחוד הלאומי סיירו גם היום בדרום