ליברמן לטיבי: לטפל בכם כמו בחמאס

עימות קולני פרץ בפתח הדיון הבוקר בבית משפט העליון בין ליברמן לטיבי: "יש לטפל בחלק מחברי הכנסת הערביים כפי שטיפלנו בחמאס".

עוזי ברוך , כ"ד בטבת תשס"ט

בבית המשפט העליון החל הבוקר הדיון סביב החלטת ועדת הבחירות המרכזית משבוע שעבר לפסול את הרשימות הערביות מלהתמודד בבחירות הקרובות מאחר ואינם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית.

בפתח הדיון החל עימות בין יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן לח"כ אחמד טיבי, "יש לטפל בחלק מחברי הכנסת הערביים כפי שטיפלנו בחמאס. במידה ובית המשפט יאפשר למפלגות הערביות להתמודד, הכנסת תצטרך לשים גבולות לחוסר הנאמנות".

ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) קרא לעבר טיבי, "תחזור לדמשק, אתה מחבל. מה עשית בשביל הערבים הישראלים? אתה עוזרו הראשי של ערפאת". טיבי השיב לו: "אנחנו בעלי הארץ, לא אתם. המסר שלכם הוא להרוס ולסלק".

ליברמן אמר לעיתונאים "אם לא תתקבל החלטה, הכנסת הבאה תצטרך לחוקק חוק ברור שישים גבולות לחוסר נאמנות וגם ישמר אופציה לשלול אזרחות מאותה זרוע של ארגוני הטרור שהיום נמצאת בכנסת". 

ע"פ חוק יאלץ בית המשפט העליון לתת את החלטתו עד יום חמישי. על פי ההערכות שופטי העליון יהפכו את החלטת ועדת הבחירות המרכזית ויאפשרו לרשימות הערביות להתמודד בכנסת.

היועץ המשפטי לממשלה הגיש אתמול לבג"ץ את עמדתו בנוגע לעתירת המפלגות בל"ד ורע"ם-תע"ל לבטל את פסילתן בידי ועדת הבחירות המרכזית מלהתמודד לכנסת. מזוז מצטרף לעמדתן של המפלגות נגד ועדת הבחירות, וקובע כי הראיות נגד מפלגת רע"מ-תע"ל הינן קלושות ביותר ואינן עומדות במבחנים אותם קבע בג"ץ לפסילתה של רשימה.

לגבי בל"ד טוען מזוז, כי הבסיס הראייתי שעומד בבסיס הבקשה קלוש אף מזה שעמד בבסיס הבקשה שהוגשה בשנת 2003, אז פסל בג"ץ את החלטת ועדת הבחירות לפסול את הרשימה.

מזוז קובע כי ההיתלות בהיותו של עזמי בשארה ממיסידי המפלגה אין בה ממש, משום שהעבירות המיוחסות לבשארה מיוחסות לו באופן אישי ולא לאף קבוצה כלשהי.

היום יטענו מחר בבג"ץ מפלגות האיחוד הלאומי וישראל ביתנו בעד החלטת הפסילה. ד"ר עוזי לנדאו (ישראל ביתנו) אמר בתגובה, כי "רק מדינה שיצאה מדעתה משלמת את שכרם של נציגי אויביה ומאשרת להם לכהן בפרלמנט שלה ולהשתמש בו כנגדה" .