אלדד: שליחות מיטשל - התערבות בבחירות

ח"כ פרופ' אלדד סבור כי שליחות מיטשל לאזור סמוך כל כך לבחירות היא התערבות בלתי לגיטימית של ממשל אמריקאי פרו פלשתיני במערכת הבחירות הישראלית.

בני טוקר , א' בשבט תשס"ט

בחוגים מדיניים בירושלים הופתעו מהודעת הבית הלבן כי השליח האמריקאי מיטשל מגיע לישראל שבועיים לפני הבחירות, ורבים במפלגות הימין סבורים שהביקור הזה הוא ניסיון אמריקני להשפיע על הבחירות בישראל.

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי אומר לערוץ 7 כי הביקור אינו מפתיע אותו "ידענו שמדובר בנשיא עם קו פרו פלשתיני, אבל יש פה משהו מאוד לא לגיטימי שהאמריקאים מנסים להתערב בבחירות בישראל, כי הם יודעים שממשלת ימין בראשות נתניהו תוותר פחות לערבים ולכן עם מנסים כבר מעכשיו להפעיל עלינו לחצים, אבל אסור להם להתערב בפוליטיקה שלנו מה גם ששום ממשלה לא יכולה לקבל החלטות שבועיים לפני בחירות".

לדבריו הרעיון של הקמת מדינה פלשתינית הוא רעיון שאבד עליו הכלח "הערבים החיים ביהודה ושומרון, חלקם בעלי אזרחות ירדנית והם יכולים להמשיך להיות תושבי מדינת ישראל אבל אזרחי ירדן, כי ירדן היא פלשתין, מה גם שירדן שוכנת על פני חלק נרחב של הבית היהודי, ואילו את אותם אזרחים שלהם אין אזרחות ירדנית, כמו אזרחי עזה וחלק מאזרחי יהודה ושומרון צריך לאכלס בירדן וצפון סיני וזו התכנית היחידה שיכולה למנוע את החיכוך בינינו, תכנית שח"כ בני אלון מנסה לקדם מזה תקופה ארוכה".

ח"כ אלדד אומר כי לצערו יו"ר הליכוד בנימין נתניהו לא אומר את האמת "הוא מפחד לומר שהוא בעצם השלים עם הקמת מדינה פלשתינית ושעכשיו צריך להילחם רק על הקמת גושי התיישבות, בשיחות סגורות הוא אומר שמה שבידיהם יישאר שלהם. זו אמירה מסוכנת שקובעת ששכם תמשיך להיות שלהם לתמיד, וברוח זו הוא עלול להקים מפלגה עם קדימה והעבודה" .

"נצטרך לסנדל את נתניהו ובשום אופן לא נסכים לשבת איתו בממשלה אם יוזכרו בקווי היסוד שלה, אחד מאותם רעיונות אווילים כמו מפת הדרכים או הקמת מדינה פלשתינית", דברי אלדד.