מועמדי ליכוד: בכנסת נפעל למען היישובים

מועמדי הליכוד עו"ד יריב לוין וקטי שטרית סיירו השבוע בשומרון ואמרו שיש לבנות מחדש את מה שנהרס בהתנתקות, "האיוולת והטעות זועקים מכל פינה".

אורנית עצר , ג' בשבט תשס"ט

עו"ד יריב לוין (מקום 21 בליכוד) וקטי שטרית (מקום 31 בליכוד) סיירו השבוע במועצה האזורית שומרון. לדברי עו"ד יריב לוין יש לשקם ולבנות מחדש את מה שנהרס בהתנתקות. קטי שטרית הצהירה כי בכנסת הבאה תפעל למען היישובים.

במסגרת הסיור ביקרו האורחים באזור התעשיה וביישוב ברקן, בברוכין, ברחלים וביקב בוטיק "טורא" שהוקם במקום, באיתמר ובחוות גבעות עולם, בתצפית הר כביר באלון  מורה, ביישוב וישיבת ההסדר הר ברכה, בחוות גלעד ובשכונת מגורשי שאנור וחומש ביישוב שבי שומרון, שם נפגשו עם חברי גרעין השיבה לחומש וצפו על הריסות היישוב הממתינות להקמתן מחדש.

"האיוולת והטעות שבמהלך ההתנתקות זועקים מכל פינה", אמר עו"ד לוין במהלך הסיור, "ראוי שנפעל בנחישות כדי לשקם ולבנות מחדש את שנהרס, אין ספק שהקריאה 'חומש תחילה' היא נכונה ורלוונטית יותר מאי פעם ומחייבת את כולנו לפעול להגשמת יעד זה.
אני רואה בחומרה רבה את השימוש הבלתי ראוי שנעשה בנימוקים משפטיים כביכול - כדי לחבל במפעל ההתיישבות ולמנוע מהמתיישבים תנאים וזכויות בסיסיים להם זכאי כל אזרח במדינה".

לדבריו, הניסיון של משפטנים מטעם להיאחז בתירוץ המשפטי חסר הבסיס בזמן בו ניצחון דרך ההתיישבות הוא כבר ברור ומובהק מחייב את חברי הכנסת שתיבחר לפעול במהירות לביצוע רפורמה במערכת המשפט. "יש לקבוע עקרון יסוד של זכותנו על הארץ הזאת כבסיס לכל הלכה משפטית הנוגעת למפעל ההתיישבות. אני מציע לכל מי שתמך בגירוש לבוא ולהשתתף בסיור כפי שערכנו במועצה אזורית שומרון", אמר לוין.

קטי שטרית  אמרה לאחר הסיור,  "טיילתי באיזור השומרון - פנינת הארץ. היופי הרב, הנוף המדהים והנוף האנושי שפגשתי בכל היישובים השאירו בי רושם  לטעם של עוד. מצד אחד, עלו בי רגשות של כעס לאור ההזנחה וההתעלמות של הממשלה מהיישובים - ומצד שני, התרגשתי ונפעמתי מהציונות האמיתית שהתגלתה לי במלואה. אין לי צל של ספק שבכנסת הבאה אפעל למען היישובים. חשוב לחזק את תנועת הליכוד כדי שנוכל לפעול למען ההתיישבות בכנסת הבאה".

עד עתה סיירו בשומרון כמעט עשרים ח"כים ומועמדים ריאליים ומועצת שומרון שואפת להגיע ל-30 עד התקופה שאחרי הבחירות. כמו כן, גם סגן ראש הממשלה השר אלי ישי, ח"כ משה כחלון ויו"ר הבית היהודי פרופ' דניאל הרשקוביץ אמרו כי הם תומכים בהקמת חומש ושאנור מחדש.

סיקור הבחירות בערוץ 7:
הח"כים צפו בתשדירים והגיבו
הבית היהודי והאחוד הלאומי בהסכם עודפים
פרוש: גדל דור שלא יודע מה זה סידור
נתניהו: תיק האוצר ישאר בליכוד