"מרכיבים ממשלה" - עם מאיר עוזיאל

את מסענו להרכבת ממשלות החזון של אישים שונים מרחבי העשייה הישראלית אנחנו ממשיכים עם הסופר מאיר עוזיאל שהפתיע אותנו בחזון הייחודי שלו.

שמעון כהן , ו' בשבט תשס"ט

ביקשנו גם מהעיתונאי והסופר מאיר עוזיאל להרכיב עבורנו את רשימת השרים שלו, אבל עוזיאל היה אגוז קשה לפיצוח. הוא לא צריך מנהיגים. לא רוצה שמות. הוא רוצה דרך. "החזון שלי הוא פוליטיקה בלי פוליטיקאים", הוא מסביר.

לדבריו "האנשים לא משנים. משנה האידיאולוגיה. עצם הצבת אדם כמועמד היא תבוסתנות. הציבור צריך לבחור בין תכניות פעולה. מבחינתי ראוי לבטל את המונח שרים ומנהיגים. רק אנשי מקצוע ינהלו את הביצוע של תכנית העבודה שנבחרה".

עוזיאל ממשיך ומגולל את יתרונותיה של השיטה שלו וקובע כי אם היא הייתה זו שפועלת בישראל לא הייתה מבוצעת ההתנתקות שכן שרון לא יכול היה לחרוג ממתווה הפעולה הראשוני שנקבע לו. לטעמו של עוזיאל ההכרה שהאדם עומד במרכז הבחירה והעשייה היא שאפשרה לשרון לשנות את עמדותיו ולפעול ההיפך ממצעו.

אבל איך עושים את זה? זה לא אפשרי בפועל!

"הרעיון הזה אפשרי. אפשר לבחור בשר כזה או אחר, אבל לא בגלל שהוא מנהיג אלא בגלל שהוא רואה את עצמו כעבד של הרעיון. צריכה להיות התבטלות מוחלטת של האישים המנהיגים את המדינה כדי שהרעיונות יקודמו לכדי ביצוע".

האם מדובר בחזון אוטופי או במהלך שיתרחש רגע אחרי קריסת השיטה הקיימת? ימים יגידו.

לממשלות הקודמות:

לממשלה "של" איתמר בן גביר

לממשלה "של" אריה אבנרי

לממשלה "של" הרב ישראל רוזן

לממשלה "של" עו"ד אליקים העצני

לממשלה "של" העיתונאי שאול מייזליש

לממשלה "של" הרב יונה גודמן

לממשלה "של" ד"ר אורי מילשטיין

לממשלה "של" עו"ד ציון אמיר