מסיקה לתושבי השומרון: לכו להצביע!

ראש מועצת שומרון הוציא אגרת לתושבים בה הוא קורא לציבור ללכת ולהצביע בבחירות הקרובות. "לא חשוב לאיזו מפלגה מהמחנה הלאומי, העיקר להצביע".

אורנית עצר , ד' בשבט תשס"ט

לא יושב על הגדר. מסיקה
לא יושב על הגדר. מסיקה

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הוציא היום (ד') אגרת לתושבי המועצה האזורית שומרון ולפעילי מטות ארץ ישראל ברחבי הארץ בה הוא קורא לציבור ללכת ולהצביע בבחירות הקרובות.

באגרת שכותרתה מעין פראפרזה לקריאתו של אריאל שרון "לכו להצביע"! - קורא מסיקה לציבור ללכת ולהצביע, "לא חשוב לאיזו מפלגה מהמחנה הלאומי, העיקר ללכת להצביע", הוא אומר.

כמו כן קורא גרשון מסיקה במכתבו לתושבי השומרון להיות מעורבים ולסייע למפלגות המחנה הלאומי בבחירות, איש איש לפי בחירתו והעדפתו - העיקר להתנדב ולפעול כדי לחזק את כוחו של המחנה הלאומי בבחירות. 

בנוסף, הוקם ע"י מסיקה מטה שמטרתו לסייע לאזרחים תושבי השומרון להתחבר למפלגות המחנה הלאומי ולפעול בשטח להעלאת אחוזי ההצבעה בשומרון.

בפתיחת האגרת כותב ראש המועצה לתושבים, "בימים הקרובים יתקיימו הבחירות לכנסת. כזכור, לאחר הגירוש הנורא מחבל עזה ומארבעת יישובינו בצפון השומרון, עלו תהיות אצל רבים וטובים מאיתנו האם יש טעם להמשיך ו"לשחק" במגרש הדמוקרטי. ואכן בבחירות הקודמות (בחירות 2006) רבים מתוכנו, בהתיישבות ומחוצה לה, בחרו "לשבת על הגדר" - לא להצביע ולא להשפיע".

"כפי שנוכחנו לראות פעם אחר פעם: צומת ההכרעה המרכזי ביותר ממוקם בכנסת -  שם מוכרע בסופו של דבר המאבק על ארץ ישראל", הוא מציין.

עוד כתב מסיקה כי "בתקופה האחרונה אנו עדים להתנכלויות ממשלתיות רבות למפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון: בגזרות דרקוניות חסרות תקדים המנסות לפגוע בבנייה בישובים, באכיפה אובססיבית ומפלה של  צווי הריסה  במאחזים אל מול אי האכיפה בנושא הבניה הערבית הפרועה, במניעת תקציבים וניסיונות "ייבוש" ובהסתה בלתי נפסקת ע"י פוליטיקאים - הסתה שמטרתה ליצור את השנאה והדה-לגיטימציה הדרושות לגזרות ועקירות נוספות חלילה".

"אל מול כל אלו, אני פונה  אליכם, חברי תושבי השומרון: לכו להצביע! איש איש לפי דעתו והמפלגה הקרובה לליבו ולדעתו, העיקר ללכת ולהצביע", הוא קורא לציבור ומוסיף, "אני פונה לכולנו בימים משמעותיים אלו, ימי טרום הבחירות: לא רק להצביע כי אם להתגייס - "להפשיל שרוולים" ולפעול ככל יכולתנו למען חיזוק המחנה הלאומי בכנסת הבאה".

לסיום כתב, "עלינו, תושבי השומרון, יחד עם חברינו ושותפינו  לדרך מרחבי הארץ, להתגייס בכל הכח והיכולת על מנת להגיע אצלנו ל-100% הצבעה ולהגדיל את כוחו של המחנה הלאומי בבחירות הבאות עלינו לטובה, על מנת לשנות סוף-סוף את הכיוון אליו צועדת מדינת ישראל - לסובב את ההגה חזרה לכיוון הנכון של ערכים, יהדות, ציונות ותנופת התיישבות".