לבני: ההחלטה לעקור אנשים הייתה נכונה

ציפי לבני: קיבלתי החלטה לעקור אנשים מבתיהם אך זו הייתה החלטה נכונה. ישובים בגוש קטיף לא היו נשארים שם.

חזקי ברוך , ו' בשבט תשס"ט

יו"ר קדימה, ציפי לבני, התייחסה הערב לשאלתו של צופה שגורש מגוש קטיף מדוע הממשלה לא עומדת בהתחייבותה. לבני השיבה "קיבלתי החלטה לעקור אנשים מבתיהם אך זו הייתה החלטה נכונה. ישובים בגוש קטיף לא היו נשארים שם".

"ישבתי עם המתיישבים לפני הפינוי יזמתי רעיונות אך הממשלה לא קיימה את התחייבותה למפונים. כשאבחר לראשות הממשלה אני מתחייבת לקדם את הנושאים האלה. הם שילמו מחיר ועלינו להשיב את חייהם לקדמותם לא באותו מקום אך במקום אחר".

בראיון לערוץ 2 התייחסה לבני לשאלה בנוגע לתקציב לבחורי הישיבות, אמרה לבני כי היא "מאמינה בישראל כמדינה יהודית ובית יהודי למדינת ישראל. אני לא נגד הדת, צביון מדינת ישראל כמדינה יהודית חשוב, צריך לשמר את המורשת, לא נכון לעשות ניתוק. אבל צריך לעשות את זה באופן שיהיה כללים חדשים". לבני הוסיפה "שלא ינסו לסחוט אותי, לעצור את התהליך המדיני, שלא ינסו לקבל תקציבים סקטוריאלים, ושלא ינסו לפגוע בנשים בבית הדין הרבני".

"אני נמצאת בחיים הציבוריים כעשר שנים ואני מאוד שלמה עם המעשים שלי. אין משהו דרמטי שאני מצטערת עליו", אמרה יו"ר קדימה, "לא השלמנו את המלאכה בעניין גוש קטיף, אבל אני לא מצטערת על עצם הפינוי, אלא על הקראווילות שבהם חיים אנשים עד היום".