לבני מתחייבת: אקדם את ברית הזוגיות

שרת החוץ ציפי לבני מבטיחה לקדם את ברית הזוגיות וקובעת: לא קידמנו את המהלך עד כה רק בגלל ש"ס, אבל "אין מונופול למפלגה חרדית על הנושאים הללו".

שמעון כהן , ח' בשבט תשס"ט

שרת החוץ ציפי לבני ממשיכה במסע הבחירות המואץ שלה ובמירוץ ההבטחות. הפעם היא מתייחסת לסוגיות חברתיות דתיות ובנאום קובעת כי תפעל במרץ לקדם את ברית הזוגיות, מהלך שנמנע עד כה בשל השותפות עם ש"ס.

"רוני בר-און הוא אבי ברית הזוגיות. לא קידמנו אותה כי היתה ש"ס בקואליציה והם יושבים על הממסד הדתי. מדינת ישראל היא בית לעם היהודי אבל באופן הלאומי. בלי שיש מונופול של מפלגה חרדית על הנושאים הללו. היום אני מתחייבת לקדם את הנושאים האלה ואני יודעת שיש מישהו שלא יוכל לעשות זאת. קוראים לו ביבי נתניהו. כשאני אמרתי לא להפסיק את התהליך המדיני, לא לקצבאות, הם כבר עשו ברית זוגיות בין ביבי וש"ס. היום זה או קדימה או ביבי -ש"ס. זאת החתונה שהיתה לפני הבחירות וזה מה שנקבל אחרי אם לא תבחרו קדימה", מנסה לבני להבהיל את שומעיה.

לדבריה "למדינת ישראל מגיע שתהיה לה חוקה כדי שיהיו לה תכנים שכולם יודעים מה הם. מה זה אומר, מה הכללים ומה יהיה כאן עוד הרבה שנים קדימה. אני אדאג שהסעיף הראשון בחוקה יהיה חוק השבות כי זה חוק המגדיר מהי מדינת ישראל. ומדינה צריכה ממשלה יציבה. הדבר הראשון שנעשה עם הקמת הממשלה  - חוק שיגדיר יציבות שלטונית ומאוד יקשה על הפלת ממשלה".