שנלר: לא בטוח מי יקיים את ההבטחות

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) גאה בעשייה היהודית של מפלגתו בקדנציה הקודמת, אולם איננו בטוח מי יהיה זה שיוכל לדחוף להמשך העשייה בנושא בקדנציה הבאה.

, ח' בשבט תשס"ט

לא בטוח. שנלר
לא בטוח. שנלר
פלאש 90

ראיון עם ח"כ עתניאל שנלר

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), העומד בראש קמפיין מפלגתו לציבור הציוני-דתי, גאה בהישגים של מפלגתו בתחומים היקרים לליבו של ציבור זה, "קדימה הוכיחה במהלך שלושת השנים האחרונות, כי בכל מה שקשור לדאגה לציבור הדתי לאומי הובלנו את המהלכים, גם בתחום התקציב לישיבות התיכוניות, ישיבות ההסדר, המכינות והשירות הלאומי, וכתוצאה מכך כל המוסדות האלו לא ניזוקו על אף שניתן היה לצפות שכך יקרה.

שנלר גאה גם בעשייה של חברי מפלגתו למען המפונים מגוש קטיף, "עמירה דותן, אנוכי וח"כ אורי אריאל דחפנו את נושא הטיפול במפונים, תוך מאמץ גדול להידבר עימם ולעבוד עימם בשיתוף פעולה".

שנלר מבהיר כי הדגלים אותם מניפה 'קדימה' בקמפיין הנוכחי אינם דגלים סקטוריאליים, "הציונות הדתית איננה בעלים על התורה, איננה בעלים על ארץ ישראל ואיננה בעלים על החינוך היהודי, מדובר בערכים שחייבים להיות בעמדת השפעה ציבורית, ואת זה ניתן לעשות רק בתוך מפלגה גדולה כמו 'קדימה'".

אולם, על אף אמונתו של שנלר בנכונותה של העומדת בראש מפלגתו לטפל בנושאים הללו, מודע שנלר לתחושה בציבור לפיה 'קדימה' נתנה למעשה בעיטה לנציגיה של הציונות הדתית במפלגה, שנלר עצמו וח"כ פרופ' מנחם בן ששון.

"אחד התסכולים הגדולים שלי ושל התנועה כולה הוא הכישלון הצורב של אנשי הכיפות הסרוגות בפריימריס. אחרי הכישלון הזה דיברתי עם יו"ר המפלגה, ציפי לבני, ובררתי איתה את עמדותיה בנושאים האלו, ורק לאחר מכן לקחתי על עצמי את הקמפיין הזה מתוך הבנה שהקשר עם חובשי הכיפות הוא עניין ערכי בתפיסתה של יו"ר המפלגה", מספר שנלר.

שנלר מאמין בכנות הרצון של אנשי 'קדימה' לסייע לציבור הדתי לאומי, אולם מודע לעובדה שבהיעדרו, הצפוי, מהכנסת הבאה, לא יוכל לוודא כי הדברים אכן קורים. "אם אני לא אהיה בתמונה אכן לא אוכל להיות בטוח שהדברים נעשים", הוא מודה בצער.