גולדשטיין: יש להתגייס להצבעה לימין

ראש מועצת גוש עציון שלח מכתב לתושבים הקורא להם להתגייס להצבעה למפלגות הימין השונות בבחירות הקרובות. 'אין דומה ממשלת ימין לממשלת שמאל'.

אורנית עצר , ט' בשבט תשס"ט

קורא להצביע. שאול גולדשטיין.
קורא להצביע. שאול גולדשטיין.
אתר מועצת גוש עציון

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, שלח מכתב לתושבים הקורא להם להתגייס להצבעה למפלגות הימין השונות בבחירות הקרובות.

"אנו בפתחה של מערכת בחירות גדולה ומשמעותית מאד-לכנסת ישראל", כתב גולדשטיין לתושבים, למרות האדישות בציבור ולמרות אמירות כמו "אין הבדל בין כולם – כל הפוליטיקאים אותו דבר" אני רוצה לומר לכם כי אני מרגיש היטב את ההבדל. אין דומה ממשלת ימין לממשלת שמאל. לא בהחלטות הגדולות ולא בהנחיות ה"קטנות".

לדבריו, חלק גדול מן הקיפאון בבנייה בגוש עציון נובע מהחלטות של הדרג המדיני. החלק השני הוא פועל יוצא של "רוח המפקד" שהשרו ראשי הממשלה האחרונים. גולדשטיין מסביר כי "שרון ואחריו אולמרט פעלו לפי הנחיות דו"ח טליה ששון ולפי רעיונותיו של חיים רמון. כולם רצו למצוא כל דרך להקפיא לחלוטין את הבנייה ביו"ש כדי להכין להסכמי כניעה ופינוי נוספים! הם עבדו על כך שעות נוספות".

"צריך גם לציין את חוסר היחס המוחלט שלהם לכל מה שמעבר לתוואי הגדר. בזה אנו מעוניינים? אתם מבינים שזה מה שיהיה אם קדימה או העבודה יהיו בהנהגת המדינה?! מעבר לכך, היחס משפיע גם על תקציבי החינוך לכל המוסדות שלנו, על היחס לביטחון היישובים, על שיבוץ בנות השירות הלאומי, על תקציבי הפיתוח, על אישורי הבנייה, על הגדרת אזורי עדיפות לאומית וכן הלאה - בקיצור על הכל", מדגיש גולדשטיין וקורא, "חברים ושכנים יקרים - יש לנו פחות משבועיים להילחם על עתידנו! וזו לא הפרזה".

"אז למי כדאי להצביע?", הוא שואל, "אני אומר רק דבר כללי- צריך להצביע לימין! כל אחד יבחר לעצמו עם מי הוא מזדהה ולמי הוא מאמין. אני מציע שלא נתחיל בויכוח המסורתי המייאש שלנו למה מפלגה ימנית א' היא בעצם מרכז-שמאל ולמה למפלגה ב' אין סיכוי לעבור את אחוז החסימה ולמה מפלגה ג' הבטיחה ולא קיימה ובמפלגה ד' יש אחד שאני לא סובל– כמעט כל הרכבי המפלגות השתנו. צריך לבחון אותם לפי מה שהם היום ולתת או לא לתת אמון - לא לזרוק בוץ על השותפים האחרים, גם אם אינם תבנית דמותנו".

לסיום כתב ראש המועצה לתושבים, "היום כולנו צריכים להתגייס לשנות את השלטון וזה בכוחנו. אני מצפה לאחוז הצבעה ענק כאן בגוש עציון. ולזכור, שמי שלא מצביע, בעצם מחזק את מפלגות השמאל ואת הערבים!

מכתב דומה הופץ לאחרונה בכל שאר הרשויות ביהודה ושומרון.  ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הוציא בשבוע שעבר אגרת לתושבי המועצה האזורית שומרון ולפעילי מטות ארץ ישראל ברחבי הארץ בה הוא קורא לציבור ללכת ולהצביע בבחירות הקרובות.