סקר גלובס: האיחוד הלאומי 6 מנדטים

מסקר "גלובס" ומכון גיאוקרטוגרפיה עולה כי הליכוד זוכה ל-24 או 25 מנדטים, קדימה עם 21 מנדטים, ישראל ביתנו 17 והאיחוד הלאומי 6.

עוזי ברוך , ט' בשבט תשס"ט

מתחזק. כצלה
מתחזק. כצלה
פלאש 90
מסקר "גלובס" ומכון גיאוקרטוגרפיה בהנהלת פרופ' אבי דגני עולה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, היה הליכוד זוכה ל-24 או 25 מנדטים. בסך הכל שלושה מנדטים יותר מקדימה (21). צמוד. בגלובס מסבירים כי ההיחלשות הדרמטית של הליכוד משנה לחלוטין את המפה הפוליטית: לראשונה אחרי תקופה ממושכת, אף מפלגה לא חוצה את רף ה-25 מנדטים.

האיחוד הלאומי עולה ל-6 מנדטים ובישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, ממשיכה לשמור גובה עם 17 מנדטים. גם מפלגת העבודה, ע"פ הסקר, זוכה ל-17 מנדטים. ש"ס זוכה ל-11 מנדטים.

תנועת השמאל החדשה זוכה ל-8 ואולי אף ל-9. מנדטים. רע"מ-תע"ל חזרה עם 2 מנדטים בדיוק כמו הגמלאים. מנגד, הירוקים עוד לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה.

יהדות התורה זוכה לחמישה מנדטים והבית היהודי לשני מנדטים.

יו"ר המטה לבטחון שדרות לשעבר, אלון דוידי, מקום שישי ברשימת 'האיחוד הלאומי', אמר בתגובה לסקר, כי "תמיד אמרנו ששדרות היא מקום ריאלי".

"כשאבחר אהיה נציג נאמן לכל ישובי הפריפריה, אנחנו חשים התעוררות גדולה בדרום, הציבור כועס על מה שעשו לנו והבין על בשרו שתמיד צדקנו", הוסיף.