רבני בנימין: חובה להצביע בבחירות

רבנים מיישובי בנימין כתבו איגרת לתושבים בקריאה להצביע בבחירות הקרובות לכנסת. "מי שמוותר על הצבעתו, נותן לכוחות הרסניים לחזק את השפעתם".

אורנית עצר , י' בשבט תשס"ט

רבנים מיישובי בנימין כתבו איגרת לתושבים בקריאה להצביע בבחירות הקרובות לכנסת.

"לקראת הבחירות הקרבות רצינו לגלות את דעתנו, על דבר החובה הגדולה המוטלת על כל מי שיש לו זכות הצבעה להצביע בבחירות. האכזבות מנסיונות קודמים של השפעה בעם, שהולידו את ההרגשה המובנת אך המסוכנת ש"המצביע איננו משפיע", אסור שינסכו בנו אדישות או יאוש". לדבריהם, מי שמוותר על הצבעתו, נותן במו ידיו כוח נוסף לכוחות הרסניים לחזק את השפעתם. המבחנים הגורליים של ההתיישבות בפרט ושל מדינת ישראל בכלל, מחייבים השתתפות מלאה של כולנו.

עוד כתבו, "עלינו להתגייס; למען הנחישות בישובה של א"י כולה, ולמניעת הפקרתה לזרים. למען הרחבת החינוך לתורה ולאמונה בכל רבדי החברה. למען קירובה של מערכת המשפט לערכי התורה ושחרור החברה מתכתיבי רשות שופטת המונחית על ידי ערכים זרים המנוגדים לרוח ישראל. למען פעולה מעמיקה לאחוד אמיתי של העם סביב היסודות הלאומיים שלו".

הרבנים כותבים כי "על כל בוחר לשקול היטב אם הצבעתו עשויה לתרום להשגת יעדים אלה במצב השורר בארץ". הם מסבירים כי אין מקום להצבעות עקרות שמטרתן מחאה בלבד. הרבנים מציינים כי "ההלכה מחייבת שההצבעה של כל אחד תהיה "לשם שמים". מכאן שאין להצביע מתוך קלות דעת או הרפתקנות בלתי מחושבת אלא מתוך ראייה של כל בוחר את העניין הלאומי הכללי".

לדבריהם, "רוב המועמדים מוכרים ובעלי עבר מדיני או ציבורי, וחובה על כל מצביע ללמוד ככל שיוכל על עשייתם בעבר ועל אישיותם ויושרם, אמינותם ומידותיהם. עבודה זו מחייבת את הבוחר האחראי לברור כמיטב יכולתו את העובדות הנכונות מתוך גיבובי הסיסמאות וההבטחות".

הרבנים אף כתבו כי "התמיכה במפלגה אחת, אסור שתהיה כרוכה בביטויים של גנאי וחוסר כבוד לכל האחרות. דרכנו להתייחס בכבוד לכל הכוחות החיוביים בעם, תוך הצבת דרך שלמה וברורה מתוך אמונה ובטחון מלאים בצדקת הדרך".

לסיום כתבו, "גם אם, כפי הנראה, משיח בן דוד עדיין איננו מופיע בבחירות אלו, עלינו הבוחרים לפעול כל אחד על פי דעתו, לקדם את גאולת ישראל שלב אחר שלב, והקב"ה, שכבר בחר בנו להיות לו לעם, יעשה כטוב בעיניו להחיש ברחמים את גאולתנו".

על המודעה חתומים: הרב אלרן יונתן - כוכב השחר, הרב דברת יונה - מבוא חורון, הרב אריאל עזריאל - עטרת, הרב הרשקוביץ - נריה, הרב בוצ'קו שאול דוד - כוכב יעקב, הרב וינברג מנחם - אלון, הרב בלס יהונתן - נוה צוף, הרב ויצן יוסף - פסגות, הרב בן נון אלחנן - שילה, הרב עמר בן ציון - שבות רחל, הרב ברכיהו רחמים - טלמון, הרב פרנק יאיר - עמונה, הרב גולדמן גבריאל - כפר אדומים, הרב קופלד יחזקאל - דולב. הרב גיסר אברהם - עפרה, הרב רמר יאיר - חרשה, הרב שחור יאיר - מעלה לבונה.

מכתב דומה הופץ לאחרונה בכל שאר הרשויות ביהודה ושומרון.  ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקההוציא בשבוע שעבר אגרת לתושבי המועצה האזורית שומרון ולפעילי מטות ארץ ישראל ברחבי הארץ בה הוא קורא לציבור ללכת ולהצביע בבחירות הקרובות. ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, שלח השבוע מכתב לתושבים הקורא להם להתגייס להצבעה למפלגות הימין השונות בבחירות הקרובות.