פואד: ליברמן עלול לגרום לאינתיפאדה

השר בן אליעזר: בניגוד לתקווה שסימל רבין, רחובותיה של ישראל שטופים שנאה. ליברמן מסוכן ועלול לגרום לאינתיפאדה של ערביי ישראל.

עוזי ברוך , י' בשבט תשס"ט | עודכן: 21:08

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, התייחס הערב בכינוס "המחנה של יצחק רבין" בתל אביב לעלייתו של ליברמן בסקרים, "יצחק רבין ז"ל, סימל בעיניי דבר אחד ויחידי- תקווה, תקווה שהגיעה לשיאה באותו ערב בו נרצח יצחק. אחרי הסיורים שערכתי היום, ברור דבר פשוט- הרחוב פתוח לשמוע אותנו. אלו בדיוק הימים שעלינו מוטלת החובה לשטוף את רחובותיה של ישראל בתקווה, כשהרחובות שוטפים שנאה וקיצוניות. חמישה ימים הם הרבה זמן וזו העת לעשות זאת. כל אחד בסביבתו, חייב ויכול לעשות את העבודה".

בסיוריו הבוקר אמר השר בן אליעזר לעיתונאים: "אני הייתי מציע להשאיר את ליברמן בפינה שלו. אני חושב שהנזק שהוא גורם למדינת ישראל הוא גדול מאוד. ההסתה חמורה ביותר והיא פוגעת במרקם העדין בין הציבור היהודי לערביי ישראל. הייתי פעם מפקד יהודה ושומרון ומתאם פעולות בשטחים, אני יודע איך הדברים האלו מתחילים. להאשים את ערביי ישראל, בסגנון של ליברמן, זהו בדיוק המרשם לאינתיפאדה - הפעם בתוך מדינת ישראל".

"כשאנחנו נרכיב את הממשלה נסכים שיהיו חברות בה רק מפלגות המדברות על הגעה לשלום עם שכננו ועל דו קיום וסובלנות בתוכנו", הוסיף השר בן אליעזר.

יעלון: צדקנו כשהתרענו על ההתנתקות
עדות: ליברמן היה חבר בתנועת כ"ך
"אפעל להקמת ממשלת אחדות רחבה"
רבני בנימין: חובה להצביע בבחירות
אטיאס: לא לוויתורים אם אין פרטנר