בי"ד הורה לעובדי הרכבת לשוב לעבודה

בדיון שהתקיים הבוקר בבי"ד האזורי לעבודה הוצא צו מניעה ארעי, המורה לעובדי הרכבת לשוב מיד לעבודה סדירה. בעקבות השביתה תיגברה אגד את פעילותה.

אורלי הררי , י"א בשבט תשס"ט

רכבת ישראל בשביתה
רכבת ישראל בשביתה
צילום: פלאש 90

עובדי הרכבת פתחו בחצות בשביתה איטלקית זאת בשל סכסוך עם ההנהלה. העובדים מנעו את יציאתה של רכבת מחיפה לכיוון נמל התעופה בן גוריון לאחר חצות. בתגובה פנתה הנהלת הרכבת לבית הדין לעבודה בדרישה להוציא צווי מניעה נגד העובדים.

בדיון שהתקיים הבוקר בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה הוצא צו מניעה ארעי, המורה לעובדי הרכבת לשוב מיד לעבודה סדירה. הדיון התנהל במעמד צד אחד, שכן נציגי העובדים לא הגיעו לדיון, ונטען כי לא ניתן לאתרם מאז שעות הלילה.

נשיא בית הדין האזורי לעבודה, השופט רמי כהן, קבע כי דיון נוסף ייערך בשעה 13:00, כדי לאפשר לנציגי העובדים להתייצב ולשטוח את טענותיהם.

בהסתדרות קוראים לעובדים לקיים לאלתר את החלטת בית הדין ולחזור לעבודה. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אומר כי "ההסתדרות תפעל בנחישות ובמלוא חומרת הדין כנגד הגורמים שארגנו היום את השביתה הבלתי חוקית".

בעקבות השביתה ברכבת ישראל מתגברת חברת אגד תעבורה את פעילות קווי האוטובוס של החברה בנתניה, אשקלון ואשדוד.

מיקי לוי, מנכ"ל אגד תעבורה מסר כי החברה תתגבר את הקווים לטובת המשמשים בתחבורה הציבורית בהתאם לביקושים.

במפלגת הירוקים טוענים כי שביתת עובדי הרכבת פוגעת בקמפיין שמנהלת המפלגה בקרנות הרכבת. על 600 שולחנות הודבקו מדבקות עם סיסמאות: "מפלגת הירוקים, רק הירוקים שומרים על הארץ".

יו"ר הירוקים, פאר ויסנר, אומר כי "רכבת ישראל צריכה להיות כלי התחבורה המוביל בישראל, הפרסום ברכבת הוא פרסום סביבתי".