הליכוד: שוב ליבני מנסה לתעתע

בתנועת הליכוד תוקפים את יו"ר קדימה לאחר שתקפה את חוק נהרי לאחר שלפני שנה וחצי תמכה בו, "שוב ליבני מנסה לתעתע ולזרות חול בעיניי".

חזקי ברוך , י"א בשבט תשס"ט

בתנועת הליכוד תוקפים את יו"ר קדימה, ציפי לבני, על רקע התנגדותה לחוק נהרי,"שוב ציפי ליבני מנסה לתעתע ולזרות חול בעיניי הציבור. ביום ה-06.05.07 ליבני א' הצביעה בעד חוק נהרי בממשלה, היום חמישה ימים לפני הבחירות ליבני ב' יוצאת נגד החוק".

במהלך כנס היום התייחסה לבני ל"חוק נהרי" מבית מדרשה של ש"ס שקבע כי רשות מקומית תהיה חייבת להעביר תקציבים לבתי-ספר פרטיים שמוכרים על ידי משרד החינוך ואמרה כי מדובר ב"חוק רע" וצריך לשנות אותו.

בכנס היום בראשון לציון התתיחסה לבני לנושאים ביטחוניים "מדינת ישראל לא צריכה טובה מהחמאס דרך כל מני הסכמות על הפסקת אש. היא צריכה ליצר את זה דרך כוח כי זה משחק סכום אפס וזה נעשה בין היתר בזכות התהליך המדיני שאנו מנהלים במקביל. מה שקורה באיזור הזה, זה שיכולתנו להילחם בטרור בכוח ולקבל את כל הגיבוי הבינלאומי שיש לנו, כולל מהעולם הערבי היותר פרגמאטי- מתון, הוא כי בין היתר, כי אנו מנהלים תהליך שלום".

"כולם מסביב מבינים כי איראן זאת בעיה שלהם, לא רק של ישראל. אידיאולוגיה איסלמאית קיצונית זאת בעיה שלהם בבית.  קודם המבצע הגיעו כל מני ספינות עם כל מני פעילי שלום וכל מני דברים לעזה כדי לפרוץ את המצור, להצטלם על הסיפון, להגיד שבעצם עזה פתוחה לעולם דרך הים. זה כבר לא יקרה. והיום הוכחנו את זה כי שינינו את המשוואה, כי ישראל לא תחייה בשכונה שבה הבריון קובע את הכללים. ישראל לא תיתן לבריון הזה שום הישג מדיני וישראל תפעל מול הבריון הזה בכוח, כפי שישראל תקדם תהליך שמייצג את האינטרסים שלנו וגם את האינטרסים של הפלסטינים שמאמינים בקיום בשלום ואת זה נעשה במקביל".