שנלר: היהדות לא שייכת לאף מפלגה

ח"כ עתניאל שנלר: לא אתן לשום מפלגה לנכס לעצמה את היהדות – מי שעושה זאת גוזל את עולם התורה מכלל הציבור היהודי.

חזקי ברוך , י"א בשבט תשס"ט

ח"כ שנלר
ח"כ שנלר

השרה ציפי לבני אמרה הערב (ה) בכינוס הציונות הדתית של תנועת קדימה בפתח תקווה, "יש קבוצות שמנסות שלשייך לעצמן ולמנוע מאחרים את העניין היהודי. על העניין היהודי אין מונופול לאף מפלגה וודאי לא למפלגה חרדית. באותה מידה הביטחון לא שייך לימין כפי שהשלום לא שייך לשמאל".

"אם לא נייצר מכנה משותף נמצא עצמנו חיים גושים גושים שבטים שבטים, במרחק של דקות הליכה אחד מהשני אך בלי שום מכנה משותף עם חששות עצומים שאולי מביאים מנדטים אבל בלי הבנה על מה אנו נלחמים".

עוד הוסיפה לבני "בשנת 67, כששוחררה י-ם והצנחנים בכו בכותל ואנחנו איתם זה לא שינה מאיפה הם באו קיבוצניקים, מושבניקים עולים ותיקים- כולם התחברו למשהו ששייך לעם היהודי".

ח"כ עתניאל שנלר אמר "לא אתן לשום מפלגה לנכס לעצמה את היהדות – מי שעושה זאת גוזל את עולם התורה מכלל הציבור היהודי. אם ממשלת ישראל אחרי 30 שנה תגיד לי עותני עזוב את ביתך במעלה מכמש– אעשה זאת – לא בשביל השלום עם הפלסטינים אלא השלום מבית".

יניב בן חגי לוי ששימש כמזכיר הישוב אלי סיני עד להתנתקות אמר "אירחתי אותך ימים אחדים לפני שעזבנו – ביתי היה האחרון ששהית בו ברצועת עזה וניסיתי לשכנע אותך לעזוב את התכנית – והנה צחוק הגורל שכיום אני עומד לצידך ומשכנע לתמוך בך - לא נוכל עוד להעמיד את ארץ ישראל לפני לעם ישראל".