למרות הטילים - הלימודים כסדרם

ועד ההורים באשקלון החליט כי הלימודים יתקיימו היום (א) כרגיל. במקביל ממתינים לתשובת משרד הביטחון בעניין מיגון בתי הספר.

עוזי ברוך , ד' באדר תשס"ט | עודכן: 00:00

אשקלון
אשקלון
צילום: פלאש 90

ועד ההורים באשקלון החליט כי הלימודים יתקיימו היום (א) כרגיל. ההורים הודיעו שאם הממשלה לא תאשר תקציב למיגון שלושים ושניים בתי ספר וגני ילדים בכוונתם להשבית את מערכות החינוך ללא הגבלת זמן.

יו"ר ועד ההורים ינון ג'יבלי אמר כי "המציאות הזו בה ילדי אשקלון חשופים לפגיעת טילים בבתי הספר ובגנים מדירה שינה מעיניהם ופוגעת בחוסנה של העיר כולה.  ועד ההורים דורש ממשרד הביטחון לקבל תשובות בנושא תוכנית המיגון שהומלצה ע"י העירייה וע"י פיקוד העורף ונשלחה למשרד הביטחון לאישור ולתקצוב. מדובר בתוכנית שעלותה 15 מיליון ₪ וזהו כסף קטן אל מול הנזק העצום שעלול להיגרם כתוצאה מפגיעת טיל באחד ממוסדות החינוך הללו. לא ייתכן, שראש הממשלה יגיע לאשקלון לשתות בירה במפעל הבירה קרלסברג הנמצא בעיר ולא ייתן מענה למיגון מוסדות החינוך".

מ"מ ראש העיר שלמה כהן אמר כי "בית הספר שנפגע נמצא ברשימה של מוסדות חינוך שהוגדרו ע"י העירייה וע"י פיקוד העורף כלא ממוגנים. הערב, עם צאת השבת שוחחתי עם סגן שר הביטחון מתן וילנאי, והבהרתי לו שאנו דורשים פיתרון לאשקלון, שאינה דומה לאף רשות אחרת. אנו מבינים את מצוקתם של ההורים ויחד איתם נאבק על המיגון".

ועד ההורים העירוני באשקלון החליט להמתין לתשובתו של סגן שר הביטחון מתן וילנאי ולאישור תקציב המיגון למוסדות החינוך באשקלון. במידה ולא תתקבל תשובה חיובית ועוד ההורים בשיתוף העירייה ישקלו את המשך מאבקם.

בעירייה מציינים כי בהתייעצות משותפת הבוקר של מ"מ ראש העיר שלמה כהן עם מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף, אלוף משנה איתן יצחק, ועפ"י המלצתו סוכם להמשיך בשגרה.

כאמור, במבנה בבית הספר שנפגע לא יתקיימו לימודים. לתלמידי בית ספר ימצא פיתרון חלופי. שאר מוסדות החינוך יהיו פתוחים ויתקיימו בהם לימודים.

מ"מ ראש העיר שלמה כהן, הוסיף "אנו שותפים לחששות של ועד ההורים מהחרפת המצב. ישיבת הערכת מצב נוספת תתקיים הלילה בעירייה בנוכחות נציגי פיקוד העורף, משטרה, חבר המנהלים, ועד ההורים העירוני, לאישרור ההחלטה לקיים לימודים מחר באשקלון".