הלימודים באשקלון לא יתקיימו היום

ועד ההורים באשקלון ישבית עד להודעה חדשה את מערכת החינוך בעיר, למעט כיתות י'-י"ב. זאת, בשל היעדר מיגון במוסדות החינוך בעיר.

יערה מייטליס , ה' באדר תשס"ט | עודכן: 00:00

.
.

בישיבת הערכת מצב שהתקיימה אמש (א') בעיריית אשקלון, מסר יו"ר ועד ההורים העירוני, ינון ג'יבלי, את החלטת הועד לפיה עד להודעה חדשה ישביתו את הילדים מלימודים, למעט תלמידי כיתות י', י"א וי"ב, שילמדו למבחני הבגרות ותלמידי החינוך המיוחד שימשיכו ללמוד.

ההחלטה על ההשבתה באה בשל היעדר מיגון במוסדות החינוך בעיר והמשך ירי הרקטות מרצועת עזה.

שלמה כהן, מ"מ ראש העיר, מסר כי שוחח הערב עם סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, שהודיע כי הוא עקרונית בעד המיגון, אולם יחד עם זאת, אין בפיו בשורות בנושא דרישות המיגון ל-10 בתי ספר ו-22 גני ילדים שאינם ממוגנים כלל. סגן השר וילנאי אמר כי ימליץ לשר הביטחון לאשר את המיגון, אולם ההחלטה הינה בידי הממשלה ושר הביטחון.

מ"מ ראש העיר, שלמה כהן, הוסיף ואמר כי "העירייה יחד עם ההורים שותפה לדרישה למיגון למוסדות החינוך. אני מקבל בהבנה את החלטת ועד ההורים ושותף לחרדות שלהם. יחד עם זאת, אני סבור שלא ניתן להתעלם מרצונותיהם וצרכיהם של הורים לתלמידים שאין להם אפשרות להישאר ללא השגחה וחלקם אף מתגוררים בבתים לא ממוגנים".

"שיבוש מערכת החינוך, משמעותה שיתוק כל החיים הסדירים בעיר. על כן, למרות שאנו מבינים את דאגתם ורצונם של ההורים לשבות, כל מוסדות החינוך בעיר יהיו פתוחים, היות והמורים והגננות הינם עובדי משרד החינוך, הם יתייצבו בבתי הספר ובגנים לקבלת התלמידים שיגיעו ללמוד", הוסיף כהן.