דנון: לשמור את תיק החינוך בידי הליכוד

ח"כ דני דנון בטקס לציון 89 שנה לקרב הגבורה בתל חי: "רק שר חינוך מהליכוד יצליח למלא את החלל שהותירה ממשלת 'קדימה' בחינוך לציונות".

יערה מייטליס , ט' באדר תשס"ט

אחר הצהריים (ה') התקיים ברחבת "האריה השואג" בתל חי טקס האזכרה המסורתי של תנועת בית"ר - לציון 89 שנה לקרב הגבורה של טרומפלדור וחבריו בתל חי.

באירוע השתתפו מאות בני נוער מהארץ ומהעולם וותיקי תנועת בית"ר והוא נערך במעמד ח"כ בני בגין וח"כ דני דנון.

ח"כ דני דנון קרא באירוע לראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, לשמור את תיק החינוך בידי הליכוד. "רק שר חינוך מהליכוד יצליח למלא את החלל שהותירה ממשלת 'קדימה' בחינוך לציונות". ח"כ דנון שגם מכהן כראש השדולה למען הציונות בכנסת – טען בדבריו כי רבים מילדי ישראל לא מכירים ומבינים את הציונות ומהותה. בהתייחסו לתנועת בית"ר, אמר ח"כ דנון כי "נוער בית"ר נושא על דיגלו את הציונות בגאון ומנחיל את ערכי הציונות בבתים רבים בארץ ובעולם כולו".

עוד התייחס ח"כ דנון בדבריו לפיגוע הטרקטור שהתרחש בשעות הצהריים בירושלים, "את תוצאת גרירת הרגליים של רשויות החוק כנגד אזרחי מזרח ירושלים – תושבי ירושלים משלמים בגופם ובחייהם. אקדם בדחיפות בכנסת חקיקה ודיון בנושא".

עוד נשאו דברים ח"כ בני בגין, נציג קק"ל וראש ההנהגה הארצית של בית"ר, תמר טננבאום.

טרם תחילת הטקס התקיימה הצעדה התחרותית המסורתית מקריית שמונה לזכרו של סגן אמציה אבודרם ז"ל בהשתתפות כ–500 בני נוער. סגן אמציה ז"ל שימש כמפקד מעו"ז ("מעון ז'בוטינסקי") ונהרג בעת שירותו הצבאי במלחמת לבנון הראשונה.