"לנשים יש קושי לשנות את החברה הדתית"

לרגל יום האשה הבינלאומי אומרת יהודית שילת כי דווקא לנשים דתיות ששייכות לחברה שמרנית וקפדנית יש קושי להנהיג שינויים בחברה הדתית.

בני טוקר , י"ב באדר תשס"ט

אישה דתית. אילוסטרציה
אישה דתית. אילוסטרציה
פלאש 90טוען....

יום האשה הבינלאומי חל היום (א') וגם נשות המגזר הדתי סבורות כי ליום הזה יש משמעות חשובה עבורן. יהודית שילת, מנהלת פורום תקנה - פורום לטיפול במניעת הטרדות מיניות, אומרת לערוץ 7 כי דווקא לנשים דתיות ששייכות לחברה שמרנית וקפדנית יש קושי להנהיג שינויים בחברה הדתית. "לנו הנשים יש חוויות רבות שאנחנו עוברות כאשה, אמא ובת זוג ואלה תהליכים שגברים לא עוברים. דווקא לנו התהליכים האלה מחוללים רעיונות ותפיסות עולם חדשות והייתי רוצה שנשים שיש להם מה להביע ולחדש שהחברה שלנו תקבל אותם".

כמשל מביאה יהודית שילת את הנושא שבו היא מטפלת - נושא ההטרדות המיניות במגזר. "כשהקמתי את הפורום העבירו עלי ביקורות רבות וקשרו אותי עם נטיות פמיניסטיות, היום ב"ה יושבים בפורום 40 אנשים מתוכם תלמידי חכמים ועוסקים ברצינות בסוגיות הרגישות האלה. גם לנו לא קל לדבר על הבעיות שיש אצלנו בציבור, אבל צריך לטפל כדי לתקן".

לדבריה אותה תופעה בולטת גם במאבק על שמירת חירותן של הנשים. "לפעמים בהרכבים של בתי דין בנושא עגונות למשל, לא נשמעים מספיק דעותיהם של המיעוט בהרכב וכשאותן נשים מבקרות את בתי הדין שופכים עליהם קיתונות של רותחים, כאילו הן הורסות את הממסד הדתי וההלכתי. ביום הזה צריך דווקא להזכיר את אותן הנשים שמוכנות לשלם מחירים ואף על פי כן לא מוותרות. ביום הזה אנחנו צריכים להוסיף קצת פייסנות והרבה בטחון לאותן נשים ולומר להן - אל תפחדו".