בן ארי מציג: הראיון הקצר ביותר

ח"כ בן ארי קיים את הראיון הפוליטי הקצר ביותר כאשר במקום להשיב לאריה גולן על תחושותיו ככהניסט הזכיר לגולן את נוכחותו בהפגנת 'גוש שלום'.

עוזי ברוך ושמעון כהן , י"ג באדר תשס"ט

ח"כ מיכאל בן ארי
ח"כ מיכאל בן ארי
פלאש 90

חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי עדיין לא סיכם חודש בכנסת וכבר שובר שיאים. הבוקר (ב) נראה היה שהוא שובר את שיא הראיון הקצר שהסתיים לאחר שניות אחדות.

זה קרה ב'קול ישראל' כאשר מגיש המשדר אריה גולן פנה אליו וביקש לדעת מה המשמעות של 'להיות כהניסט' מוצהר היום. בתגובה מהירה השיב חבר הכנסת בן ארי לגולן בשאלה - "תגיד לי אתה מה זה להיות פעיל גוש שלום היום?" בן ארי הזכיר לגולן את הפגנת גוש שלום שבה צולם כשעל דש חולצתו מדבקה של תנועת השמאל הקיצונית ובה כידוע משולבים דגל אש"ף לצד דגל ישראל.

גולן מצידו העדיף שלא להשיב לשאלתו של בן ארי ותקף בחזרה: "למה אתה משקר? אני לא פעיל של גוש שלום ואתה משקר - שיהיה לך ולעוזר שלך בן גביר בהצלחה בכנסת". בכך חתם גולן את הראיון, ככל הנראה הראיון הפוליטי הקצר ביותר.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר חבר הכנסת בן ארי כי דבריו של גולן אליו הבוקר הם "חלק ממסע דה לגיטמציה שיש גורמים שמנסים לעשות לי. מר גולן ראיין מאות פעמים את אחמד טיבי ולא שמענו אותו פעם אחת אותו שואל שאלה בנוסח "בוקר טוב לאיש עראפת אחמד טיבי או בוקר טוב לאש"פיסט מוחמד ברכה". יש כאן התנהלות של גורמים בתקשורת שמתנהגים כאילו קול ישראל שייך לאבא שלהם או אמא שלהם והתופעה זו חייבת להיפסק. נפנה הבוקר להנהלת רשות השידור כדי שתטפל בהתנהגות הנלוזה הזו".

בן ארי מוסיף ואומר כי "אני לא מתבייש שאני תלמידו של הרב כהנא וממקימי ישיבת הרעיון היהודי וחזרתי על נושא זה באין ספור ראיונות, אבל ההתנהגות של גולן מקוממת וברור לכולם שיש מגמתיות בדברים שלו. גולן שכח שתפקידו הוא עובד ציבור שמקבל את פרנסתו ממדינת ישראל ואמור להתנהג ללא משוא פנים גם אם הוא מחזיק בדעות הפוכות למרואייניו".