האב יראה את בנו הפצוע רק באזיקים

שירות בתי הסוהר מסרב לאפשר לאסיר עופר גמליאל לצאת לבית החולים בו מאושפז בנו שנפצע בפיגוע בבית עין ללא ליווי ואזיקים.

יערה מייטליס , ח' בניסן תשס"ט

משפחתו של גמליאל
משפחתו של גמליאל
פלאש 90

יאיר גמליאל, בנו בן ה-7 של האסיר עופר גמליאל, שנפצע באורח בינוני בפיגוע בבת-עין עובר בשעה זו ניתוח בראשו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הראשון לציון, הרב מרדכי אליהו, שוחח אחר הצהריים עם משפחת גמליאל ובירך את הילד לקראת הניתוח.

בתוך כך, שירות בתי הסוהר מסרב לאפשר לאסיר עופר גמליאל לצאת לבית החולים ללא ליווי ואזיקים. יש לציין כי גמליאל כבר יצא בעבר לחופשות ללא ליווי, ובארגון חוננו אומרים כי מדובר בהתנכלות.

כמו כן, שב"ס התעקש שגמליאל יצא במדי אסיר כדי לבקר את בנו. גמליאל סירב לצאת במדי אסיר, חזר במפוגן לכלא והשב"ס אישר לו בסופו של דבר לצאת בלבוש אזרחי.

נזכיר כי גמליאל הורשע ונידון לחמש עשרה שנות מאסר בעקבות מעורבותו בפרשה שכונתה 'מחתרת בת עין'. עוד נזכיר כי במהלך תקופת מאסרו פתח גמליאל בשביתת הרעב לנוכח התנאים המשופרים להם זוכים מחבלים כלואים לעומת היחס הקשה לו זוכים אסירים יהודים שנדונו על ביצוע פעולות אנטי ערביות.

יו"ר חוננו, שמואל מידד (זנגי), ציין בראיון לערוץ 7 כי בכנסת הקודמת חתמו 45 חברי כנסת על עצומה הקוראת לשחרור האסירים היהודים - בין החותמים המובילים השרים משה כחלון ואלי ישי ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין. בנוסף ארבעה חברי כנסת בכירים יזמו חוק שמחייב שחרור אסירים יהודים.

הפיגוע בבית עין:
הנער שנרצח בפיגוע בבת עין: שלמה נתיב
"יש צעקות בישוב, לשלוח אמבולנס דחוף" "
כשמסירים מחסומים - דם יהודי נשפך"

כצל'ה: המחבלים מכירים את חולשת נתניהו