סוהר ביקש לבצע חיפוש על ח"כ בן ארי

ח"כ מיכאל בן ארי ביקר היום אסירים בטחוניים יהודים בבתי סוהר. בפתח ביקורו בכלא איילון ביקש הסוהר לערוך חיפוש על בן ארי למרות היותו ח"כ.

חזקי ברוך , י"ג בניסן תשס"ט

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי

חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) ערך הבוקר (ג) סיור בשלושה מבתי הכלא בישראל בהם כלואים אסירים יהודים ביטחוניים.  בן ארי חיזק את רוחם נוכח החלטת הממשלה לשחרר מאות מחבלים אך לא להקל ולו ביום אחד בעונשם.

בן ארי ביקר את מדיניות השב"ס ומערכת הביטחון ביחס לאסירים היהודים, "כשיש חג לאסירים המוסלמים בתי הסוהר משחררים אותם אך שמדובר באסירים יהודים לאומים הם לא זכאים לתנאים דומים. צריך להפסיק את האפליה והעוול בין אסירים שפעלו על רקע לאומי לבין אסירים פלילים,לא היה קורה שום דבר אם היו משחררים את האסירים היהודים לשבת עם בני משפחתם בחג הפסח".

במהלך ביקור בכלא איילון אירעה תקרית מביכה בין סוהר שביקש לערוך חיפוש על ח"כ בן ארי זאת על אף שהציג בפניו תעודת חבר כנסת ותיאום קודם של הביקור עם הנהלת הכלא, "הבהרתי לסוהר כי הוא פוגע בחסינותי כח"כ ולאחר מספר דקות הוא הבין את טעותו אך לא התנצל. אחד מסגני בית הסוהר הגיע להתנצל בפני. מיד לאחר הפסח אבקש מנציב שירות בתי הסוהר לרענן את הנהלים בפני הסוהרים על מנת שתקרית זו לא תקרה שוב".

בן ארי בירך על שחרורו של האסיר עופר גמליאל לחופשת פסח קצרה, "אני שמח שלאחר מאמצים רבים ולאחר התערבותו של השר אלי ישי, עופר גמליאל יצא לחגוג עם בני משפחתו את היום הראשון של חג הפסח. אני מצר על כך שהפניה אושרה רק לאחר שבנו נפצע בפיגוע. אני אמשיך לפעול בכמה ערוצים למען האסירים היהודים הן בוועדת חוק חוקה ומשפט והן בוועדת הפנים בכנסת, על מנת להפסיק את האפליה בין האסירים הלאומים לשאר האסירים".