תביעה פלילית נגד האפיפיור

איתמר בן גביר וברוך מרזל מתכוונים להגיש קובלנה פלילית נגד האפיפיור בה נטען כי אוצרות יהודיים, ביניהם המנורה, מוחזקים בותיקן.

אורנית עצר , י"ד באייר תשס"ט

מחאות רבות הועלו נגד ביקור האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בארץ, אחת מהן באה מטעם אנשי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר.
 
ביום שני הקרוב, מיד עם הגעת האפיפיור לארץ, יוגש לבית משפט השלום בירושלים כתב קובלנה פלילית שבה מופיע שמו של האפיפיור כנאשם מס' 1. את הקובלנה יגישו פעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר.
 
בכתב האישום מפורטים שורה של אוצרות ורכוש השייך לעם היהודי שמוחזקים בותיקן שברומא, בין היתר נטען כי בתאריך שאינו ידוע במדויק לקובלים נבזזו כלי המקדש ובהם גם המנורה שהובלה לרומא.
 
הקובלים מפרטים בכתב הקובלנה כי "הכלים נבזזו וטיטוס ששרף את בית המקדש לקח אותם לרומא". לדבריהם, יחד עם המנורה נבזזו כלים שונים ובין היתר נבזזו הכיור, שולחן הפנים, מזבח הזהב, מזבח הנחושת והפרוכת. על פי החומר המצוי בידי הקובלים, הכלים המוזכרים או לפחות חלקם מצויים במרתפי הותיקן שברומא.
 
כמו כן מציינים הקובלים כי בתאריך נוסף נשדדו ספרי גמרא שונים, רמב"ם ופילוסופיה יהודית ומדעים יהודיים שמספרם מוערך בכ-7500 ספרים.
 
על פי החומר המצוי בידי הקובלים, הספרים האמורים מצויים במרתפי הותיקן שברומא ואם לא די בכך, הרי שחלק מאותם ספרים הוצגו ביריד ספרים בינלאומי. הם אף טוענים כי המרתפים האמורים הם בשליטת האפיפיור ונאשמים נוספים המצוינים בכתב הקובלנה. האפיפיור ונאשמים נוספים נאשמים בהחזקת נכס הנחשב כגנוב וקבלת נכסים שהושגו בפשע.
 
ברשימת עדי התביעה מופיעים הרב הראשי לישראל הרב שלמה עמר, הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, הרב ישראל אריאל ממכון המקדש.
 
נציין כי יחד עם כתב הקובלנה מתכוונים בן גביר ומרזל להגיש בקשה לעיכוב יציאתו של האפיפיור מהארץ עד למתן החלטה בבקשה.