יוזמה חדשה: דגל בכל כיתה

ישראל ביתנו יזמה תכנית חדשה שמטרתה להציב את דגל ישראל בכל כיתה ולקרב התלמידים למורשת. התוכנית תיושם בבאר שבע ובעתיד בכל הארץ.

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשס"ט

דגל ישראל
דגל ישראל

מפלגת ישראל ביתנו יזמה תכנית חדשה שמטרתה להציב את דגל ישראל בכל כיתה ולקרב התלמידים למורשת. התוכנית תיושם עומדת להיות מיושמת בקרוב בבאר שבע ובעתיד אולי גם בכל רחבי הארץ.

את הרעיון יזמו סגן יו"ר הכנסת ח"כ אלכס מילר וממלא מקום ראש העיר באר שבע מסיעת "ישראל ביתנו" בעירייה יגאל אובשייבץ ורשמו לעצמם הצלחה ראשונה כאשר הנהלת העיר אישרה השבוע את הצבת הדגלים ומועצת העיר עתידה לאשר אף היא בעוד כשבועיים. בתום הישיבה אמר אובשייבץ כי "תכנית כזו שעלותה התקציבית זעומה לעומת הרווח הערכי העצום שניתן להפיק ממנה, צריכה להיות מיושמת על ידי הרשות המקומית ולא על ידי הממשלה".

חוזר מנכ"ל משרד החינוך אמנם קובע שבכל בית ספר ממלכתי יונף דגל ישראל אך לטענת ח"כ מילר "ההנחיה לא מיושמת, ואת הדגל יש לשים בכל כיתה ולא רק בכל מוסד." עוד הוא מוסיף כי "מדובר בנוהל שמבוצע במדינות רבות ואין שום סיבה שבישראל זה לא יקרה, כאשר תלמיד רואה לנגד עיניו את דגל הלאום הוא מתקרב לסמלי המדינה ומרגיש שייכות כלפיהם".

לפי היוזמה, באר שבע תהיה השלב הראשון ואם יצליח המהלך שם, תביא "ישראל ביתנו את הנושא לועדת החינוך של הכנסת במטרה להרחיבו למקומות נוספים בישראל.