המשימה הלאומית: ייהוד הגליל

חברי הכנסת מהאיחוד הלאומי מודאגים מהשתלטות הערבים על קרקעות בצפון ובכוונתם להגיע ביום ראשון לסבב פגישות עם ראשי האזור.

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשס"ט

חברי הכנסת של סיעת האיחוד הלאומי יסיירו ביום ראשון הקרוב בצפון  וייפגשו עם ראשי ערים רבנים ורכזים חברתיים-כלכליים הפועלים לגיוס אוכלוסיות יהודיות – כדי להתמודד עם ההשתלטות ההולכת וגוברת של ערביי הגליל על ערים בצפון הארץ.
 
מהמפלגה נמסר כי מטרת הסיור היא בדיקת ההשתלטות הערבית על ערי הצפון, הכנת תוכנית עבודה לעצירת המגמה, והשבת המשימה הלאומית לייהוד הגליל לסדר היום הציבורי. בסיור ישתתפו יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), ח"כ אורי אריאל, ח"כ הפרופ' אריה אלדד וח"כ הד"ר מיכאל בן ארי.
 
במפלגה אומרים כי בערים עכו, כרמיאל, חיפה, נצרת עילית כמו גם ביפו, לוד ורמלה מתרחבת קניית דירות ע"י ערביי האזור, תוך השתלטות על שכונות שלמות. תופעה זו מלווה באלימות פיזית ומילולית כלפי אזרחים יהודים, הטרדת נשים ונערות, פשיעה פלילית ולאומנית, תליית דגלי חמאס וחיזבאללה בפומבי, השמעת מוסיקה בשעות חריגות, רישום כתובות שטנה וצלבי קרס, פגיעות בבתי כנסת ובאתרי הנצחה לחללי צה"ל, השחתת רכוש ציבורי ועוד. תופעות אלו גורמות לעזיבה מהירה של האוכלוסייה היהודית – ולהשתלטות על שכונות נוספות.
 
כזכור בעקבות תופעה של התרחבות קניית בתים בכרמיאל ע"י ערבים, הגיש בכנסת הקודמת ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי הצעת חוק, שתאסור מכירת קרקעות של הקרן הקיימת לערבים, ובכך תגן על כרמיאל הנמצאת על אדמות קק"ל. ח"כ אריאל, שהגיש שוב את הצעת החוק, מקווה שהכנסת הנוכחית תביא להשלמת החקיקה.