מאמץ להגברת הזהות היהודית בגוש דן

ארגון הכשרות ה-OU הקים שמונה גרעינים תורניים להגברת הזהות היהודית בגוש דן. משלחת של ראשי הארגון פגשה השבוע את פעילי הגרעינים.

אורנית עצר , י"א בתמוז תשס"ט

המפגש עם הגרעינים התורניים של ראש יהודי
המפגש עם הגרעינים התורניים של ראש יהודי
צילום: אליעד לוי

ארגון הכשרות ה-OU הקים שמונה גרעינים תורניים הפועלים להגברת הזהות היהודית בגוש דן.  משלחת של של כ-15 איש מראשי הארגון פגשה השבוע את פעילי הגרעינים התורניים של "לב יהודי" בתל אביב, וקיבלה דיווח על העשייה בשטח.

ארגון ה- Orthodox Union הינו ארגון עולמי המאגד בתוכו מעל 1000 בתי כנסת וקהילות ברחבי צפון אמריקה ובישראל, ומוביל פרויקטים של חינוך לגיל הזהב, עבודה עם בני נוער בסיכון, תוכניות לאנשים מוגבלים, תנועת הנוער NCSY ועוד.

במטרה לחוש ולהבין לעומק את אופי הפעילויות של גרעיני "לב יהודי" אשר פועל תחת חסותו של ה-OU, נפגשו ראשי הארגון עם משפחות פעילות בגרעינים התורניים שמפעיל "לב יהודי" באזור גוש דן. האירוע התקיים באולם "המקום", אשר שייך לאחד משלושת הגרעינים של תל-אביב. באירוע מרגש וייחודי, הגיעו נציגים משמונת הגרעינים של "לב יהודי". משפחות אלו חשפו את עשייתן בקרב האוכלוסייה ושיתפו את המבקרים בסיפורן האישי.  

הגרעינים התורניים של "לב יהודי" פועלים באזור גוש דן בתחומי החינוך, הרווחה, הזהות יהודית ועוד. הם מהווים את תוכנית הדגל של ארגון  ה-OU האמריקני בישראל.

הרב אבי ברמן, מנכ"ל ה-OU בישראל התייחס לביקור ראשי הארגון בישראל ואמר "עם ישראל שמח לראות שמנהיגי העולם היהודי ממשיכים להצביע ברגליהם ולהפגין תמיכה ואכפתיות כלפי מדינת ישראל, דווקא בזמנים אלו".

בסוף השבוע הקרוב, יתארחו ראשי ארגון ה OU אצל משפחות הגרעין של רמת השרון.  הגרעין החינוכי ברמת השרון, אשר חגג לפני כחודש חמש שנים להקמתו. מנהל "לב יהודי", נתנאל סימן טוב מדגיש כי דרך מפגשים אלו, יוכלו ראשי ה-OU  לראות בעצמם את ההצלחה של הגרעינים התורניים בגוש דן לפני שיחזרו לארצות הברית בצאת השבת.

ארגון OU מהווה את גוף הכשרות הגדול והמוכר בעולם וסימן ההכשר שלו מודפס על  כ-500,000 מוצרים, בלמעלה משמונים ושמונה מדינות ברחבי העולם. בישראל פועל ה-OU בחזיתות חברתיות שונות ומספק מענה לצרכי השעה של החברה הישראלית בתחומי נוער בסיכון, נוער וילדים בפריפריה,  קרוב בין דתיים לחילוניים, סיוע לעולים ועוד.