ח"כ אורבך: לזנוח את הסתגרנות

ח"כ אורי אורבך קרא בכנס פעילים של 'מעגלים' לציונות הדתית, "לפתוח את השורות, לזנוח את הסתגרנות ולהיפתח לכל חלקי העם בישראל".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ד בתמוז תשס"ט

כנס מדריכים ומדריכות ארצי של ארגון "מעגלים", הפועל למען העצמה ועידוד תלמידים לשירות משמעותי בצה"ל, התקיים אתמול בבית ספר יסודי "מודיעים" בתל אביב.

בכנס השתתפו כ-90 מדריכים, מדריכות ואנשי צוות של הארגון ששמעו שיחה מהרב דוד סתו, רב העיר שוהם ושוחחו עם ח"כ אורי אורבך על האתגרים של הציונות הדתית בדורנו. 

ח"כ אורי אורבך הדגיש כי הציונות הדתית צריכה לפתוח את השורות, לזנוח את הסתגרנות ולהיפתח לכל חלקי העם בישראל, המגמה שהייתה במשך שנים רבות של הסתגרות ביישובים, בשכונות נפרדות, בבתי ספר אליטיסטים, גרמה לנתק של הציבור הציוני דתי מכלל החברה והנתק הזה מתבטא בין השאר גם בפן הפוליטי. חייבים לחזק את המגמה, שבין מוביליה תנועת מעגלים, של התחברות לחלקים רחבים בעם במפגש ישיר וכנה גם עם אנשים שלא נראים כמונו ולא מתנהגים כמונו".

במסגרת עבודתם, המדריכים של מעגלים אשר פועלים בתיכוניים הדתיים ברחבי הארץ, מעודדים את התלמידים לגיוס משמעותי בצה"ל ומפנים אותם למכינות קדם צבאיות וישיבות הסדר כך שיוכלו לחזק את אישיותם ולגבש השקפת עולם ברורה ומוצקה לקראת ההתמודדות האמיתית בחיים. הפעילויות מתקיימות במסגרת בית הספר ומשלבת פעילויות בלתי פורמאליות, מפגשים, טיולים  ושיחות אישיות  בין המדריך לתלמיד.

במהלך הכנס הארצי של מעגלים, המדריכים יחד עם אנשי הצוות סיכמו את פעילויות השנה. מדריכים רבים הדגישו את הסיפוק הגדול שהרגישו מעבודתם ואת השינוי המשמעותי שניתן לראות אצל התלמידים עקב הפעילויות של מעגלים במקום.

אסף וייס, מנהל הארגון, אמר כי "מעגלים הובילה מהפכה וחיברה מחדש את התיכונים הדתיים לציונות הדתית. בזכות מעגלים, אלפי תלמידים מהתיכונים המשיכו במכינות קדם צבאיות ולישיבות ההסדר ותרמו תרומה משמעותית לשירות בצה"ל".

ארגון מעגלים פועל בלמעלה מ- 70 תיכונים ברחבי הארץ ומטרתו הינה להעצים את נוער הפריפריה לפני הגיוס לצבא, ולתת לו כלים להתמודד לאחר סיום הלימודים התיכוניים.  השנה,  מעל 40% מהתלמידים אשר מלווים על ידי ארגון מעגלים  בכיתות יא' ויב' ישתלבו במסגרות קדם צבאיות וישיבות הסדר בשנה הקרובה.