"לקעקע את ההערצה לתקשורת"

עורך אתר הסאטירה 'לאטמה': מטרתינו היא לקעקע הערצת הציבור לתקשורת ולהוכיח שהתקשורת בארץ גרועה ושטחית בכל תחום.

שמעון כהן , ו' באב תשס"ט

שטחיות. תקשורת
שטחיות. תקשורת

האם אפשר לייצר סאטירה ימנית? מסתבר שלפחות ניתן להתחיל במהלך כזה. עורך אתר 'לאטמה', שלמה בלס, מספר על המגמות מאחורי האתר החדש.

בראשית דבריו הוא מזכיר כי מאחורי המיזם עומדת העיתונאית קרולין גליק. "המטרה לפוצץ את הבלון הנפוח של התקשורת שמקבל יותר מדי קרדיט בציבור ולפנות דרך למקורות מידע אחרים. אם יסתכלו בצורה לועגת על התקשורת יהיו ערוכים לקבל מידע ממקורות נוספים".

לבלס אין תשובה לשאלת השאלות – למה אין סאטירה בימין, אך הוא קובע ש"בימין יש אנשים לא פחות מוכשרים מאשר בשמאל. למה הפקות וסאטירה מושכות את השמאל דווקא, אני לא בטוח שיש לי תשובה טובה, אבל זה כלי מאוד חזק ואפקטיבי. המסרים השליליים ב'ארץ נהדרת' מקבלים תהודה הרבה יותר מעוד טור של גדעון לוי".

באתר 'לאטמה' מתמקדת הפעילות לשני חלקים. החלק הראשון הוא המהדורה השבועית שנכתבת על ידי צוות כותבים בעלי ניסיון בניצוחה של קרולין גליק המתווה את כיווני החשיבה, ובמקביל עוקץ האתר את כלי התקשורת ומגלה את שטחיות הסיקור שבהם. בלס מציין שהאתר אינו מתמקד בהכרח בחיזוק הימין אלא מתייחס לסוגיית העיתונות הכוללת. לדבריו גם עיתונות הספורט בארץ לוקה בחסר ואינה אלא עיתונות גרועה. "עיתונות הספורט אינה אלא טורי רכילות. מה שרואים בתקשורת זו תוצאה של עבודה רשלנית. זה בא לידי ביטוי גם בסיקור שטחי של הסכסוך היהודי ערבי"

"המטרה היא לפתוח את השיח הדמוקרטי קודם כל על ידי קעקוע ההערצה שמקבלת התקשורת", מסכם בלס.