"לירושלים אסור ליפול עם עוד גשר"

לקראת דיון בנושא מעבר הרכבת המהירה בנחל יתלה נתלו שלטים על גשר המיתרים: לירושלים אסור ליפול עם עוד גשר, רכבת מהירה רק במנהרה.

אורנית עצר , י"ב באב תשס"ט

השלטים על גשר המיתרים
השלטים על גשר המיתרים
צילום: ערן איילון

יומיים לפני הדיון המכריע בנושא מעבר הרכבת המהירה בנחל יתלה, תלו היום (ראשון) פעילי החברה להגנת הטבע שלטי ענק על גשר המיתרים עליו נכתב "לירושלים אסור ליפול עם עוד גשר, רכבת מהירה רק במנהרה".

לדברי ניר פפאי, ראש אגף שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע, "השלטים נתלו כדי לעורר את המודעות של תושבי ירושלים. אם יוחלט להקים גשר בנחל יתלה, אחד המקומות היפים והמרשימים בהרי יהודה, במקום להעביר את הרכבת במנהרה, נישאר עם עוד גשר אדיר מימדים, פיל לבן, שתקוע לא במקומו - ממש כמו גשר המיתרים".

ביום שלישי הקרוב עתידה המועצה הארצית לתכנון ובניה להכריע כיצד תעבור הרכבת המהירה בנחל יתלה בהרי יהודה: בגשר, כפי שמבקשת רכבת ישראל, שהעבודות להקמתו יהיו הרסניות ויחריבו את הנוף והטבע במקום, או במנהרה, אותה מקדמים ארגוני הסביבה, שתשמור על הטבע ותמנע את הפגיעה האנושה באיזור. חלופת המנהרה קיבלה את תמיכתו של מומחה למינהור בינלאומי, שקבע כי הקמתה תהיה זולה יותר ומהירה יותר מהקמת הגשר.

על העצומה באתר החברה להגנת הטבע חתמו עד כה למעלה מ 13,500 איש. העצומה תוגש לחברי המועצה הארצית ביום שלישי, לקראת הדיון. החברה להגנת הטבע תקיים בבוקר הדיון משמרת תמיכה בחלופה הסביבתית מול ישיבת המועצה הארצית במשרד הפנים בירושלים.