'תיקון' בשמי הארץ למיגור שפעת החזירים

50 רבנים מקובלים שבראשם ראש ישיבת המקובלים "נהר שלום" בירושלים מתכננים לטוס בשמי הארץ ולנסות למגר את שפעת החזירים.

עוזי ברוך , ט"ו באב תשס"ט

שפעת החזירים מחריפה
שפעת החזירים מחריפה

הרבנים המקובלים מודאגים מהתפרצות שפעת החזירים בישראל ויש מי שהחליט לעשות מעשה- ל"ישראל היום" נודע כי בימים אלה מתגבשת קבוצה של 50 רבנים בכירים המתמצאים בעולם הקבלה, שבראשות הרב המקובל בניהו שמואלי ראש ישיבת המקובלים "נהר שלום" בירושלים מתכננים לטוס בשמי הארץ ולנסות למגר את השפעת על ידי תפילות מיוחדות, תקיעה בשופרות ובחצוצרות ואמירת תהילים.

כמו במציאות הישראלית גם הרבנים מביעים דאגה מהתפרצות השפעת ואף החלו לכנות אותה בכינוי החמור "מגיפה" ומנסים להסביר מדוע מתפרצת בישראל-  בשיחה עם כתב "ישראל היום" אומר הרב שמואלי כי אחד הבעיות המרכזיות היום בישראל שבגללה עלולה להתפרץ השפעת היא "הפריצות" ו"הזנות"- "זה אבי אבות הטומאה, זה הצרה הגדולה שיש בעולם לצערנו רבים מעם ישראל חוטאים בכך".

הרב מפנה חיצים גם למגזר החרדי ואומר "אצל בני התורה זה הפה, צריך לשים רסן לפה שלא לדבר לשון הרע ורכילות- לא סתם המחלה עוברת מדבקת דרך הפה, דרך הרוק, צריך לשמור על הפה, לשמור על הלשון". לרב גם המלצה מה לעשות עם 'הפה' ו'הלשון' ובכך להינצל מהמחלה- "צריך שיברכו לפני שאוכלים ואחרי,  ולקרוא את "פרשת הקטורת" וכך יינצלו".

דבר נוסף שעלול היה להביא לידי התפרצות ה"מגיפה", לטענתו של הרב שמואלי, הוא המתח בין הדתיים והחילוניים על רקע הפרשות האחרונות –"האם המרעיבה", "האברך הדורס" והאשמות נגד החרדים על הסתה שהובילה לאירוע הירי בבר-נוער בתל אביב, הרב אומר כי "אחד הדברים הרעים בישראל הוא המחלוקת , צריך להיזהר שלא יהיה מחלוקת, הוא מזכיר את מצעד הגאווה כ"אחד התועבות הגדולות של היום" אך מבקש שלא לכעוס על החילונים כיוון שהם "תינוקות שנשבו. הם נשמות טובות שנטמאו".