"המתנדבים מסייעים לקשישים - נפשית ופיזית"

בני ובנות שירות לאומי של פרויקט "והדרת פני זקן", חגגו היום באירוע סיום שנה ב', במלון רמת רחל בירושלים.

חזקי ברוך , ט"ו באב תשס"ט

בני ובנות שירות לאומי של פרויקט "והדרת פני זקן", חגגו היום באירוע סיום שנה ב', במלון רמת רחל בירושלים.

סגנית השר לענייני גמלאים, ח"כ ד"ר לאה נס אמרה באירוע לערוץ 7, מדובר באחד הפרויקטים החשובים של משרד הגמלאים, "המתנדבים מגעים לבתי קשישים עוזרים להם נפשית ופיזית ונותנים להם את היחס החם והכבוד שמגיע להם, באחד מהביקורים שערכתי בבית של הקשישים ראיתי את האור בעיניים שלהם, כמה זה חשוב להם, עולם ומלואו עבורם".

מערך המתנדבים בפרויקט כולל כ-180 בנות ובני שירות לאומי (רובם בנות), שהתגייסו לעשייה מבורכת זו באמצעות מנהלת השרות הלאומי, על ידי העמותות: האגודה להתנדבות, עמינדב, בת עמי ושלומית.

התוכנית פועלת בפריסה ארצית נרחבת בלמעלה מ-30 ישובים ברחבי הארץ. מטרת הפרויקט הינה כאמור להפיג את הבדידות בה שרוי הקשיש בערוב ימיו ולסייע לו ככול שנדרש, לשם יצירת סביבה תומכת.

מנהלת הפרויקט מטעם המשרד לענייני גמלאים, ברכי דליצקי, אמרה לערוץ 7 באירוע, כי "הצלחת הפיילוט במהלך השנה שעברה היא זו שסללה את הדרך להתרחבותו של הפרויקט ופריסתו במתכונתו הנוכחית - כ-180 מתנדבים הפועלים בעשרות נקודות ישוב ברחבי הארץ. יש זקנה יפה ואחרת והפרויקט 'והדרת' מראה את זה. בשנה הבאה הפרויקט ילך ויגדל וישתתפו בו כ-220 בנות שירות לאומי ונרחיב את הפעילות לעוד מקומות בארץ".

במקביל לעשייה הפרטנית של כל בן/בת שירות, משולבים המתנדבים בפעילות קהילתית למען קשישים, ניצולי שואה וקליטת עלייה במרכזי יום, שכונות תומכות, דיור מוגן ובבתי אבות. זאת במטרה לחזק את הקשר בין הקשישים לקהילה.