האקבי קורא תנ"ך ויודע לשאול שאלות

ד"ר חגי בן ארצי, גיסו של ראש הממשלה, ליווה השבוע את מייק האקבי בעת סיורו בישוב בית אל, "תומך ישראל נלהב".

בני טוקר , א' באלול תשס"ט

מייק האקבי
מייק האקבי

ד"ר חגי בן ארצי

מייק האקבי, מושל ארקנסו לשעבר ומי שהתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות בבחירות האחרונות בארה"ב, ביקר השבוע גם ביישוב בית אל והשקיף על האתר של סולם יעקב, מי שליווה אותו בסיור בבית אל הוא גיסו של ראש הממשלה ד"ר חגי בן ארצי.

בראיון לערוץ 7 מספר בן ארצי על תומך ישראל נלהב, "פגשתי אדם שמתעניין בתנ"ך, עמדנו על ההר של בית אל ולמדנות את הפרקים של חלום יעקב, האקבי הוא קורא תנ"ך ויודע לשאול שאלות. היתה לי שיחה בלתי פורמלית איתו ואמרתי לו שגיסי ראש הממשלה נתניהו מדבר על הצורך בהתיישבות בגלל שיקולים אסטרטגיים אבל האמת היא שמבחינתי העיקר בהתיישבות זה בגלל השורשים שלי, בתגובה הוא אמר לי שאני לחלוטין צודק וזה שימח אותי לפגוש אדם שקשור מאוד לתנ"ך".

"סיפרתי לו שבביקור של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בבית אל שגם את הביקור הזה אני הדרכתי, אמר לי ראש העיר במפורש שבית אל עתידה להיות חלק מתכנית המתאר התיירותית של העיר ירושלים, הרצון של ברקת למשוך תיירים לבירה גורם לו להבין שבית אל היא חלק משמעותי בסיפור התנ"כי".

לדבריו הקשר עם האקבי נוצר דרך עמותת עטרת כהנים "הם המארחים שלו והם חיברו אותי אליו וכך הסיור יצא לדרך, שמחתי שהוא הגיע, כי זה היה מרגש לפגוש אדם לא יהודי שמאמין שהיהודים הם אלה שצריכים לגור בארץ ישראל, אני לא רואה בעייה בכך שהוא נוצרי, כבר הרב קוק כתב לרבנים הציוניים אחרי הצהרת בלפור שהבסיס להצהרת בלפור הוא רצון דתי שנובע ממגמות חדשות בנצרות, כבר אז בזמן הרב קוק היו נוצרים אוונגליסטים והוא האמין שהעובדה שאותם נוצרים גורמים לתהליכים בארץ ישראל זו יד ההשגחה, הרב קוק לא היה תמים הוא ידע שהנוצרים האלה לא רוצים להפריח את היהדות אבל בכל זאת הוא ראה את זה כיד ההשגחה".