המועמד הציוני הנבחר: הרב אריה שטרן

ראש מכון הלכה ברורה, הרב אריה שטרן, נבחר הערב (חמישי) למועמד מטעם הציונות הדתית לרבה של העיר ירושלים.

עוזי ברוך , ז' באלול תשס"ט

הרב אריה שטרן
הרב אריה שטרן
הרב אריה שטרן נבחר הערב (חמישי) למועמד מטעם הציונות הדתית לרבה של העיר ירושלים. בהצבעה השתתפו 33 רבנים, מתוכם הצביעו 14 לרב אריה שטרן ו-13 לרב יוסף כרמל. לאחר מכן נערכה הצבעה שניה בה נבחר הרב שטרן פה אחד.

סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי, בירך על הבחירה בשמו ובשם ראש העיר, ניר ברקת. גם איחוד בתי הכנסת בעיר בירך על בחירתו של הרב שטרן.

הגוף הבוחר שמע במהלך היום את המועמדים למשרה בהם: הרב איתן איזמן – רב קהילת ישראל הצעיר קרית משה וראש רשתות החינוך צביה ונעם.  הרב יוסף כרמל – ראש מכון ארץ חמדה.  הרב דוד לבנון – רב קהילת נעם בגבעת שאול ואב"ד בירושלים.
הרב נחום נריה – לשעבר ר"מ בישיבת הכותל. הרב איסר קלונסקי – רב שכונת גבעת מרדכי.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר במספר הזדמנויות בעבר כי הוא עומד מאחורי ההתחייבות הזו ורואה בה חשיבות רבה. "אני סבור כי רב ראשי מן הזרם הציוני הוא הכרח בעיר בה 70% מהאוכלוסייה היהודית איננה חרדית והינה בעלת צרכים ייחודיים משלה. זה הדבר הנכון לעשות".

הרב אריה שטרן נולד בשנת 1944 בתל אביב, למד בישיבת היישוב החדש בת"א, ובישיבת מרכז הרב בירושלים. באתר ויקיפדיה נכתב כי בעידודו ובתמיכתו של הרצי"ה קוק, הקים את מכון הלכה ברורה ובירור הלכה יחד עם הרב יוחנן פריד ומר אביב רייך, ועומד בראשותו כבר למעלה משלושים שנה.

יחד עם הרב יוחנן פריד ומר אביב רייך הינו שותף בפעילות לשיקומו של בית הרב קוק בירושלים והפיכתו למרכז חינוכי להנחלת מורשתו של הרב קוק, בניגוד לגורמים המנסים להתנכל ליצירה זו.

הרב שטרן משמש גם כרב קהילת הר חורב בשכונת קטמון בירושלים, וכמו כן מעביר את השיעור הכללי בישיבת ההסדר פתח תקווה ובישיבת ההסדר החדשה אש התורה שעל ידי הכותל המערבי. כמו כן היה שותף להקמת מכון מרחבים שממוקם בקרית משה בירושלים, בו הוא חבר הנהלה.

במשך השנים לימד הרב שטרן גם בישיבת אור עציון, וכן כיהן כראש ישיבת הדרום ברחובות, כר"מ בישיבת קריית שמונה, כר"מ בישיבת מרכז הרב, וכמעביר השיעור הכללי בישיבת הכותל בראשות הרב מרדכי אלון.

לרב שבעה ילדים. בתו שירה נהרגה בתאונת דרכים.