האם הסלק כבר בשל לצאת לשוק?

תמו שמונת ימי סל"קא: תנועת אריאל חתמה ב'נחלים', את הסמינריון לקומונריות בשורה של השתלמויות מקיפות. דור ההדרכה הבא יוצא לדרך

, י"א באלול תשס"ט

קומנריות דור 5.0
קומנריות דור 5.0
צילום: יח"צ

אירוע מרגש בו חולקו סיכות לקומונריות, חתם למעשה שמונה ימים עמוסים וגדושים שקיימה תנועת אריאל במסגרת הכשרת "הדור הבא" של הקומונריות בתנועה. הסל"ק (= סמינר לקומונריות) הוא אירוע פדגוגי חברתי שנתי, במהלכו מתקיים טקס "העברת שרביט"- החלפת המשמרות בין הקומונריות היוצאות לנכנסות. הסדנאות הכילו הכשרה לקומונריות המתחילות ובין השאר גם החלפת רעיונות וחוויות, תדרוך וקבלת טיפים מהמסיימות את תפקידן.

הימים שנועדו להעשיר את הצוות החדש ולגבש אותו, תוכננו בקפידה. בין ארוחה לקריוקי הועברו סדנאות שייעודן קידום הקומונרית באופן אישי וגם כקבוצה (חברתית- ומנהיגותית). הקורסים המזורזים כללו הגשת חומרים בנושאי חזון, מנהיגות, ניהול משא ומתן, סדנה בכתיבת מכתבים רשמיים, הנעת צוות, קידום נוער וקשרי סניף- קהילה. גם ברמה האישית קיבלה כל קומונרית סדנה בהנהגה אישית, דרמה, יצירתיות, מדיטציה, דמיון מודרך והתמודדות במצבי לחץ.

על מנת לגבש את הצוות נערכו סדנאות ODT - פעילות אתגרית שנועדה לתת כלים ולחדד את תחושת ה"צוות". משימות טכניות הוטלו על הצוותים כשהמטרה הסופית היא איחוד מוחות על מנת להגיע ליעד.

התנועה כזכור, חוגגת בימים אלה 30 שנה, הזדמנות חגיגית לארח את בוגרי תנועה שהגיעו רחוק, שנתנו זריקת מרץ ושתפו את הקומונריות הבאות בקידומן האישי שפותח בין היתר בזכות הפעילות בתנועה. בין המרצים והמרצות שהגיעו לנחלים היו חדווה לוי - יועצת, עו"ד ומגשרת, יהונתן שוסהיים - מסיים לימודי רפואה, אריאל דורפמן – מקים הבית היהודי "המקום" - במרכז ת"א, ואחרים.

עם סיום הסל"ק התקיימה קבלת פנים במטה הנהלה הארצית בירושלים, באירוע זה נשא דברים הרב שמואל אליהו, בדבריו דיבר על עליית כיתה רוחנית לדור הבא. העניין המעשי הראשון היה חלק מפעילות המליאה בערים המעורבות - במהלך הסל"ק נערך סיור ההכרות הראשון ביפו - העיר שאומצה השנה בהחלטת המליאה.