שפטל: מאמין שנאמן יבצע שינויים

עו"ד יורם שפטל אומר בראיון לערוץ 7, כי הוא משוכנע ששר המשפטים יעקב נאמן יוכל סוף סוף לעשות שינויים במערכת הרקובה.

בני טוקר , י"ט באלול תשס"ט

בעל ניסיון. השר נאמן
בעל ניסיון. השר נאמן
פלאש 90

בקהיליה המשפטית מביעים שביעות רצון לנוכח דבריו של שר המשפטים יעקב נאמן, אשר אמר שהוא רואה חשיבות רבה בצורך לפצל את סמכויותיו של היועץ המשפטי לממשלה.

עו"ד יורם שפטל אומר בראיון לערוץ 7, כי הוא משוכנע ששר המשפטים יעקב נאמן, בניגוד לשר המשפטים הקודם דניאל פרידמן, יוכל סוף סוף לעשות שינויים במערכת הרקובה, "הוא נוקט טקטיקה מצוינת כנגד דורית ביניש, ולדעתי כל הנושא הזה של העלאת שמו של השופט ספי אלון היה בדיחה. אני שמח לראות שהועדה לבחירת שופטים בניצוחו של נאמן שמה סוף למונופול של השמאל במערכת המשפט, בקרוב גם ביניש ופרוצקיה יפרשו מתפקידם והשופטים החדשים שהוועדה בחרה ותבחר בעתיד רחוקים בהשקפתם מרחק של שנות אור מביניש ופרוקציה עוד סבב מינויים נוסף בדומה לסבב האחרון וכל בית המשפט העליון יראה אחרת, פרשת ספי אלון רק הוכיחה שביניש סוף סוף מתעוררת ומבינה שהזמנים השתנו".

לדבריו, העובדה שהשר נאמן הרשה לעצמו לומר בפומבי שצריך לצמצם את סמכויות היועץ המשפטי לממשלה מוכיחות כי כוונותיו רציניות, "הוא לא היה רומז על כך בפומבי אלמלא הוא היה יודע שהוא מסוגל לבצע את זה, לדניאל פרידמן לא היה כוח פוליטי וגם לא נסיון פוליטי, לנאמן יש את כל אלה בטונות, ואין לי ספק שיש לו גיבוי גם מראש הממשלה, והוא יצליח לבצע את המהלך. לא ברור לי אם צריך לשנות את החוק או פשוט החלטת ממשלה, אבל אני סמוך ובטוח שהוא יעשה את זה".

שפטל טוען כי הגיע הזמן לצמצם את התפקיד של היועץ המשפטי לממשלה, "אין אח ורע בעולם כולו למפלצת הזאת שצמחה פה בישראל שקוראים לה היועץ המשפטי לממשלה ואני לא מתכוון דווקא למני מזוז, זו יצירה מעוותת של הקהיליה המשפטית, בשנים האחרונות חיינו בעידן של דיקטטורת הבג"ץ שהיתה אחראית על היועץ המשפטי לממשלה שגם נתן יעוץ משפטי שוטף לממשלה וגם קבע את מי יעמידו לדין ואת מי לא, בג"ץ בעזרתם האדיבה של ממשלות השמאל שלט גם בוועדות המינוי השונות וככה קבע מאיזה רקע פוליטי יבוא היועץ".

לטענתו העידן של דיקטטורת השמאל הסתיים, "היום הוועדה למינוי שופטים שונה, כך גם יהיו דמויות שונות בועדה לאיתור יועץ משפטי, אנשים כמו מני מזוז לא יהיו פה יותר, האיש הזה עשה נזקים אדירים לעם ישראל והוא יזכר בעיקר בשני הדברים הנוראים שהוא היה שותף אליהם, האתרוגיזציה של אריאל שרון מצד אחד ומצד שני שיטת ההפללה  שננקטה על ידי הממסד המשפטי כדי לדכא את הגרוש מעזה ומהשומרון, אני אינני זוכר דמוקרטיה שהתנהגה בצורה כל כך ברוטלית תוך התעלמות גמורה מהכללים. היועץ המשפטי לממשלה תמך בגרוש והיה שותף לכל המהלכים וככזה גם דאג להפליל את כל אלה שנקראו בדרכו ושהתנגדו לגרוש. אני מתמוגג משמחה שכאני חושב שהעידן הזה עומד להסתיים".