'תשליך' אמיתי על חוף הכינרת

ענף המלונאות בצפון ערוך לקליטת רבבות אורחים מרחבי הארץ. מנכ"ל מלון כינר מתאר את ההיערכות והאווירה של חג על חוף הכינרת.

עוזי ברוך , כ' באלול תשס"ט

מלון כינר
מלון כינר

העולם במיתון עמוק ובתוכו גם ישראל, אך נדמה שענף אחד בעיקר בתקופה זו של טרום חגים זוכה לפריחה - ענף המלונאיות ותיירות הפנים. הבוקר דיווחנו כי ברוב חדרי האירוח והמלונות בגליל, בגולן וסביב הכנרת, כבר נרשמת תפוסה של 95% וזאת, באתרי הנופש המציעים חופשה לזוגות בלבד ללא ילדים, עומדת גם היא על תפוסה גבוהה של כ- 90% .

לאור נתונים אלה שוחחנו עם אחיקם רמות, מנכ"ל מלון כינר, שמתייחס בראיון למלון שלו אך מעניק תמונה אופטימית גם באשר לכלל התופעה. "מלון כינר השכיל ליצור סביב האירוח הפיזי של מיטה ואוכל עוד הרבה מאוד תכנים נוספים והביקוש גדל פי כמה וכמה ואנשי באים דווקא בגלל התוכן ופחות בגלל החומר. זה אומר תפילות הרצאות שיעורים סיורים טיולים קטעי מוזיקה. זה מושך את האנשים".

לדבריו, המשבר הכלכלי משפיע באופן כללי על בתי המלון בארץ, "על כינר הוא משפיע קצת פחות כי הביקוש יותר גבוה מההיצע".

רמות מציע לציבור לקראת החגים לעשות הבחנה בין כלל הגליל לבין כינר, שכן מקום זה מכוון בעיקר לציבור הדתי עם אוירה דתית בעוד במקומות אחרים האופי שונה ולא פעם בעייתי עבור האוכלוסיה הדתית. הוא מוסיף ומספר כי במלונו שולבו בראש השנה מבחר הרצאות, סיפורים חסידיים ופעילויות נוספות לציבור הדתי.

רמות אינו חוסך בתיאורים כשהוא מדבר על אווירת ראש השנה במלון שלו. "האווירה של חזרה בתשובה שאורחים מחפשים את השקט, את הקרבה של כל אחד ללב שלו לאמונה שלו. התשליך מתבצע על שפת הכינרת וזה נותן אוירה מדהימה לתשליך", אמר.

על ההכנות לחג במלון אמר, "ההכנות הושלמו עיקר הדגש היה על נושא התכנים, בעלי תפילה בעלי קריאה נותני השיעורים, השיחות וההרצאות כדי שכל הקהל יוכל ליהנות גם בין התפילות. בנוסף לא הזנחנו את צד הגסטרונומי שגם הוא חזק אצלנו ואנחנו נותנים ארוחות בשפע וכשרות למהדרין".

רמות מציין כי מי שלא זכה להגיע למלון בראש השנה יוכל להתארח בין כסה לעשור, ליהנות מסיורי סליחות בעיר טבריה ושבת בכינרת עם ניגונים ובעלי תשובה.