"ועידת הגליל היא מס שפתיים"

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל מתנגד לקיום ועידת הגליל ואומר "לצערי המציאות בשטח הפוכה מהמציאות העולה בהצהרות הפוליטיקאים".

בני טוקר , כ"ז בתשרי תש"ע

תיווך ערבי במכירת נדל"ן
תיווך ערבי במכירת נדל"ן
פלאש 90טוען....

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הכריז בועידת הגליל 2009 שמתקיימת בכפר בלום כי הוא מתכוון להעמיד את הגליל בראש מעינותיו.

בועידה, המאורגנת על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל לוקחים חלק נשיא המדינה, ראש הממשלה ושרים בכירים. אולם, יש מי שמתנגד לקיום הועידה.

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר טוען בראיון לערוץ 7 כי ועידת הגליל היא מס שפתיים. "לצערי המציאות בשטח הפוכה מהמציאות העולה בהצהרות הפוליטיקאים, מחירי הקרקעות בצפון מתייקרים משנה לשנה, פרויקטים בתחום התחבורה כמו רכבת לעמק יזרעאל ולכרמיאל מוקפאים והבירוקרטיה בתחומי הבנייה מקשה על קידום פרויקטים חדשים".

לדבריו התסכול של ראשי המועצות בצפון עולה משנה לשנה "בכל שנה אומרים פה בועידת הגליל דברים מאוד יפים אבל בין דיבורים למעשים המרחק גדול מאוד, מעלים פה כל מיני דיאגנוזות יפות למה הצפון נראה כמו שהוא נראה, מחסור בתעסוקה, תחבורה בעייתית ומחסור במוסדות השכלה מציעים פתרונות נכונים אבל שום דבר לא ממומש".

לטענתו הצעדים שהממשלה נוקטת הם הפוכים להבטחות "מחירי הקרקעות עולים משנה לשנה, בעבר היו פה הנחות על הקרקעות ומענקי תמרוץ, עכשיו בגלל העלייה יש הגירה שלילית 30 אחוז מתושבי הגליל עוזבים. המחייה פה נהייתה יקרה מאוד, משפחה בצפון חייבת להחזיק לפחות שני רכבים כדי להתנייד פה, המחירים מרקיעים שחקים כי אין תכנון ויש ביקושים, הבירוקרטיה פה מתחת לכל ביקורת קשה מאוד לאשר תכניות לבנין עיר, פה במישור הכפרי מנהל מקרקעי ישראל מתייחס אלינו אחרת ועושה לנו בעיות על כל אישור המצב פה נהיה פשוט בלתי אפשרי".